حجت‌الاسلام‌ طاهری:

ساکنین و مجاورین شهر قم باید مدافع فرهنگی حریم آل الله باشند

حجت‌الاسلام‌ طاهری گفت: حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) دارای روح تعهد و عاشق بندگی و عبادت بودند که خانه موسی بن خزرج که امروزه بیت النور نام گرفته است گواه این مطلب می‌باشد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام طاهری مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم در سالروز وفات شهادت گونه بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) به بیان فضائل حضرت معصومه(سلام الله علیها) پرداخت و گفت: حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) همچون جده بزرگوارشان حضرت صدیقه طاهره(سلام الله علیها) دارای روح تعهد و عاشق بندگی و عبادت بودند که خانه موسی بن خزرج که امروزه بیت النور نام گرفته است گواه این مطلب می‌باشد.

وی محدثه بودن و مقام شفاعت را از دیگر فضائل برجسته این بانو برشمرد و با اشاره به حدیث امام صادق(ع)که فرمودند «انّ للّه حرما و هو مکّة، و لرسوله حرما و هو الْمدینة، و لامیر الْمؤمنین حرما و هو الکوفة، و لنا حرما و هو قم» گفت: حرم به مکانی گفته می شود که محل اسرار خداست. در حرم، گرانبها‌ترین سرمایه‌ها وجود دارد لذا باید از هر پلیدی و معصیتی دور باشد و ساکنین آن مراقب باشند که حریم آن شکسته نشود.

حجت الاسلام طاهری افزود: رسالت مردم قم رسالت سنگینی است. ساکنین و مجاورین شهر قم باید مدافع فرهنگی حریم آل‌الله باشند و نباید اجازه دهند که گلوله‌های ضد فرهنگی دشمنان به سوی این شهر شلیک شود.

کلمات کلیدی

تصاویر