حجت الاسلام محسن قلندری:

موردی از طلاق در ازدواج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد ثبت نشده است

رئیس ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه‎های کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان نسبت به دیگر استان‌های کشور هیچ مورد طلاق دانشجویی که جزو ازدواج دانشجویی این استان بوده اند را ثبت نکرده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، رئیس ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان نسبت به دیگر استان‌های کشور هیچ مورد طلاق دانشجویی که جزو ازدواج دانشجویی این استان بوده اند را ثبت نکرده است.

حجت الاسلام محسن قلندری در نشست با خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت:  آمار طلاق در ازدواج‌های دانشجویی کشور ۵.۸ درصد بوده و این عدد در ازدواج‌ های دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد صفر است.

وی افزود: این مجموعه با دنبال تحقق شعار ازدواج بهنگام، آسان، آگاهانه و پایدار است که با این رویکرد دانشجویان را ترغیب به ازدواج کند.

حجت الاسلام قلندری تصریح کرد: دوره‌های مجازی آموزش مهارت های زندگی، اعزام به مشهد مقدس اعزام و ... از جمله برنامه های این نهاد برای دانشجویان است.

وی با اشاره به ضعف موجود در خصوص خوابگاه های دانشجویی‌ برای متأهلان ، تاکید کرد: در این خصوص بایدچاره ای اندیشیده شود و می طلبد خیران نیز ورود کنند و با توجه به رشد منفی ازدواج دانشجویی برای ازدواج آسان و رفاه بیشتر دانشجویان متأهل خوابگاه ایجاد شود.

رئیس ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: وضعیت اقتصادی جامعه بر روند نرخ ازدواج دانشجویان نیز تاثیر گذار بوده و این عدد رو به کاهش است که در این باره توجه ویژه رئیس جمهور آینده به این مقوله را می طلبد.

حجت الاسلام قلندری بیان کرد: سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا وقفه‌ ای به مدت یک سال در ازدواج‌های دانشجویی ایجاد شد.

وی عنوان کرد: ثبت نام زوج‌های جوان دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد برای شرکت در بیست و چهارمین دوره طرح «همسفر تا بهشت» آغاز شده است.

رئیس ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: زوج‌های دانشجو برای شرکت در این طرح باید در سامانه  ezdevaj.nahad.ir ثبت نام کنند.

وی افزود: دانشجویانی که تاریخ عقد آن ها از ۱.۱. ۹۸ تا شهریور ماه ۱۴۰۰ باشد می توانند در این سامانه نام نویسی کنند.

کلمات کلیدی