حجت الاسلام دکتر محمدنژاد:

 هدف از تأسیس مرکز هم‌اندیشی اساتید آشنایی استادان با دغدغه‌های مهم جامعه است

مدیر هم اندیشی اساتید گفت: مدیریت هم اندیشی اساتید با این نگاه که در یک نهاد بسیار تاثیرگذار حضور دارد شکل گرفت و هدف از تاسیس آن از ابتدا این بوده که بتوانند اساتید را با دغدغه‌های مهم جامعه آشنا کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام محمد نژاد مدیر هم اندیشی اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان کرد: موضوع  دانشگاه و دولت به معنی اعم یکی از مسائل مهم در جهان است و دولت‌ها همیشه متوجه دانشگاه به عنوان یک نهاد علمی بوده اند.

وی افزود: مقالات بسیار زیادی در رابطه با دانشگاه نوشته شده است و عرصه های تاثیرگذاری دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.

مدیر هم اندیشی اساتید کشور تاکید کرد: در فرهنگ لغت زبان فارسی متاسفانه دانشگاه فقط بعنوان محل آموزش معنی شده است اما به نظر لغت نامه عربی بهتر دانشگاه را معنا کرده است و در لغت نامه عرب از دانشگاه تحت عنوان جامعه تعبیر شده است که به نظر من دقیق تر است چرا که فرهیخته ترین افراد جامعه در دانشگاه‌ها هستند و نیروی انسانی مورد نیاز جامعه را تامین می‌کنند.

محمد نژاد تصریح کرد: مرکز هم اندیشی اساتید با این نگاه که در یک نهاد بسیار تاثیرگذار حضور دارد شکل گرفت و هدف از تاسیس آن از ابتدا این بوده که بتوانند اساتید را با دغدغه‌های مهم جامعه آشنا کند.

وی ادامه داد: با این رویکرد طرح اندیش وران برای تعامل با قوای سه گانه کشور یعنی دولت، مجلس و قوه قضاییه  طراحی شد که هم اکنون در حال اجرا است.

مدیر هم اندیشی اساتید کشور بیان کرد: در طرح اندیشوران ما مجلس را اولویت اول قرار دادیم با کمیسیون‌های تخصصی و مرکز پژوهش‌های مجلس ارتباط خوبی برقرار کردیم.

وی افزود: با توجه به ارتباطی که با مجمع تشخیص مصلحت نظام داشتیم و مجمع، سامانه نجم را برای ارتباط مستمر اساتید راه اندازی کرده است به مرکز پژوهش‌های  مجلس پیشنهاد دادیم که آن ها هم سامانه ای آماده کنند تا اساتید بتوانند پیشنهادات خود را در رابطه با لایحه ها و قوانین  بدهند.

کلمات کلیدی
نشریات
مطالعات معرفتی در دانشگاه اسلامی
مدیریت در دانشگاه
اسلامی
فرهنگ در دانشگاه
اسلامی
نشریه
معارف
پرسمان
دانشجویی
مطالعات اسلامی
در حوزه سلامت
پیوندها