بازبینی و اولویت بندی سرفصل های دروس معارف با مشارکت قریب به ۱۲۰۰ استاد معارف کشور 

حجت الاسلام عیسی زاده معاون آموزشی نهاد:

 بازبینی و اولویت بندی سرفصل های دروس معارف با مشارکت قریب به ۱۲۰۰ استاد معارف کشور 

معاون آموزشی نهاد نمایندگی نهاد نمایندگی مقام‌معظم‌رهبری در دانشگاه‌ها گفت: با همکاری و هم افزایی مسئولان نهاد و مشارکت نزدیک بر هزار و ۲۰۰ استاد معارف طرح بازبینی سرفصل‌های دروس معارف تدوین شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام نیکزاد عیسی‌زاده، معاون آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان کرد: یکی از مأموریت‌های مهم و اصلی دروس معارف و استادان این دروس که در بیانیه گام دوم انقلاب و فرمایشات مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گرفته، تربیت نسلی کارآمد، متعهد و بامعنویت برای نظام است که بتواند در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و ... ، جوانان این مرز و بوم را تربیت کند. از این‌رو، دغدغه ارتقای مباحث معارفی که باید در راستای تربیت دینی دانشجویان در طراز انقلاب اسلامی ایفای نقش کنند، مورد توجه نهاد بوده است و یکی از مأموریت‌های معاونت آموزشی نهاد نیز به‌روز کردن موضوعات و سرفصل‌های دروس معارف برای تحقق همین هدف است .

وی افزود امروز اجرای طرح کوتاه‌مدت تحول سرفصل های دروس معارف  اسلامی را پیش‌رو داریم که در مدت زمان یک‌ سالی که طرح بازنگری سرفصل‌ها کلید خورد و با تلاش‌های فراوان، مبتنی بر کارهای علمی صورت گرفت.

عیسی زاده تصریح کرد: طرح بازبینی و اولیت‌بندی سرفصل‌های دروس معارف، طرح کوتاه‌مدتی بود که با مشارکت قریب به ۱۲۰۰ نفر استاد معارف در سراسر کشور انجام شد و بر اساس نظرسنجی‌های به عمل آمده از استادان و دانشجویان اقدامات لازم انجام شد و با توجه به اینکه این سرفصل‌ها از سال ۱۳۸۴ تغییر نکرده بود و اساتید نیز باید به سرفصل‌ها مقید می‌بودند و بسیاری از مباحث ضروری به لحاظ زمانی، امکان طرح شدن نداشت، بر اساس این نظرسنجی و نیازهای روز که یکی از آنها توجه به بیانیه گام دوم انقلاب بود، این سرفصل‌ها براساس اولویت بازتنظیم و در قالب طرح کوتاه‌مدت آماده شد و البته در کنار این طرح، طرح بلندمدت را نیز داریم و امیدواریم چندماه بعد، از آن طرح نیز رونمایی شود که تحول کامل سرفصل‌ها است و باید مقدماتش فراهم شود.

عیسی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: طرح‌ کوتاه‌مدت در مهرماه اجرایی خواهد شد و امیدواریم به وسیله این طرح، شاهد تحولات مثبتی در زمینه تربیت اسلامی و تعالی دانشجویان باشیم.

کلمات کلیدی
نشریات
مطالعات معرفتی در دانشگاه اسلامی
مدیریت در دانشگاه
اسلامی
فرهنگ در دانشگاه
اسلامی
نشریه
معارف
پرسمان
دانشجویی
مطالعات اسلامی
در حوزه سلامت
پیوندها