بیانیه شورای هماهنگی فعالیت­‌های قرآن و عترت دانشگاه‌­ها

محکومیت اهانت به ساحت قرآن کریم

شورای هماهنگی فعالیت­‌های قرآن و عترت دانشگاه‌­ها در پی محکومیت اهانت به قرآن بیانیه صادر کرد.

شورای هماهنگی فعالیت­‌های قرآن و عترت دانشگاه‌­ها در پی محکومیت اهانت به ساحت قرآن کریم بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

یریدون لیطْفئوا نور اللّه بأفْواههمْ واللّه متمّ نوره ولوْ کره الْکافرون ﴿سوره صف/۸﴾

تاریخ پر فراز و نشیب بشریت به موازات بعثت و حضور پر برکت پیامبران الهی و پیشوایان پاک آسمانی شاهد رویش، پرورش و بالندگی نهال بندگی و عبودیت و بنا شدن جامعه انسانی براساس چارچوب­های اخلاقی و ارزش‌های الهی بوده است. به قدمت همین پیشینه پرفروغ، همواره جریان هدایت، زخم خورده از آسیب­‎ها و درد کشیده تازیانه­‌هایی است که از سوی جرثومه‌­های جهالت و ستمکاری و جیره­‌خواران آنها بر پیکره جامعه مؤمنان نواخته می‌شد. خفاش صفتانی که تابش نور هدایت را بر دل بندگان خدا تاب نیاورده و برای مقابله با نور ایمان، به تعبیر قرآن کریم، گروهی از پیامبران را تکذیب کرده و ساحر و کاهن و مجنون نامیدند و گروهی دیگر را کشتند؛ شاید بتوانند نور خدا را کم فروغ کنند اما «خداوند تمام کننده نور خود است و کار خود را به سرانجام خواهد رساند هرچند که کافران و مشرکان از این حقیقت ناخوش باشند».

آنچه امروز در غرب به ظاهر متمدن و نظام بربریت مدرن آن، که چیزی جز تعصبات کور و جاهلیت با روکش دموکراسی و تکنولوژی نیست، شاهد هستیم؛ صحنه­ای کاملا تکراری و واکنشی مذبوحانه در قبال موج اسلام­‌خواهی و توجه جهانیان به قرآن کریم و آموزه‌های گران‌سنگ پیامبر اعظم و ائمه طاهرین علیهم السلام است. تیره دلانی که از سیل روز افزون اقبال جوامع به معنویت و گسترش آموزه­‌های عقلانی اسلام در هراس افتاده، روزی با توهین به پیامبر و روزی با فرقه ­سازی و حمایت از داعش و آدم­کشی و امروز با اهانت به قرآن کریم در خیال خام خود به دنبال مقابله با جریان حق و حقیقت هستند.

جامعه فعالان قرآن و عترت دانشگاهی کشور ضمن محکوم نمودن اقدامات اهانت آمیز سازماندهی شده توسط نظام سلطه و صهیونیزم و آمریکای جنایتکار در کشور سوئد، با عزمی مصمم، بیش ازپیش، آمادگی خود را برای ترویج فرهنگ قرآن و عترت و پیاده سازی معارف تمدن­ساز آن در سایه پیروی از منویات مقام معظم رهبری (مدّظله) اعلام داشته و برباد رفتن هیمنه پوشالی ابر قدرت­‌ها و افول سلطه آمریکا را در آینده­ای نزدیک انتظار می­کشد.

نصر من الله و فتح قریب

شورای هماهنگی فعالیت­‌های قرآن و عترت دانشگاه­‌ها

کلمات کلیدی