معاون فرهنگی وزارت علوم

رونمایی از پوستر جشنواره قرآنی دانشجویان کشور

هر کار فرهنگی که بخواهد در کشور صورت بگیرد، نمی‌تواند از این دو عنصر بسیار مهم و کلیدی یعنی قرآن و عترت غفلت کند.

حضور معاون فرهنگی وزارت عتف در دانشگاه قم و رونمایی از پوستر جشنواره قرآنی دانشجویان کشور
 
 
دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی وزارت علوم در سفر یک روزه به قم به منظور رونمایی از پوستر سی و ششمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان در دانشگاه قم حضور پیدا کرد.
 
وی در ابتدا با حضور بر مزار شهید گمنام و مزار شهید یکه زارع بر مقام شهدای دانشگاه ادای احترام کرد و سپس از پروژه‌های فرهنگی دانشگاه از جمله پروزه ساختمان زینبیه، مسجد خواهران، پروژه مزار شهید یکه زارع و فرهنگسرای قرآن و عترت بازدید کرد.
 
دکتر کلانتری در ادامه با حضور در نشست خبری سی و ششمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  قرآن و عترت اصلی‌ترین خاستگاه سرمایه اجتماعی است، عنوان کرد: هر کار فرهنگی که بخواهد در کشور صورت بگیرد، نمی‌تواند از این دو عنصر بسیار مهم و کلیدی یعنی قرآن و عترت غفلت کند.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در دوران همه‌گیری کرونا مسائل فرهنگی آسیب جدی دید و باید به مرور برای رفع این آسیب‌ها تلاش جدی شود، اظهار کرد: علاوه بر همه‌گیری کرونا مسائل اقتصادی نیز بهانه‌ای شد که به مسائل فرهنگی و اجتماعی کمتر پرداخته شود. با پیگیری و ابلاغ وزیر علوم، دانشگاه‌ها موظف شدند سه درصد از بودجه دانشگاه را به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویی در حوزه دانشگاه تخصیص دهند.
 
کلانتری با بیان اینکه در دانشگاه نیز باید از ظرفیت‌ها و فرصت‌های بی‌نظیر قرآن و عترت استفاده کنیم، گفت: انتظار می‌رود فعالیت‌های قرآنی گستره و عمق بیشتری پیدا کند و در همه فضاهای دانشگاهی سرریز شود. انس با قرآن و اهل‌ بیت(ع) باید در متن برنامه‌های آموزشی و پژوهشی جاری شود که این اتفاق در فرآیند توسعه آموزش عالی و نیز کشور بسیار تأثیرگذار است.
 
وی در ادامه در نشست شورای هماهنگی فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان قم حاضر شد، در این نشست مسئولان فرهنگی دانشگاه های استان به بحث و تبادل نظر در راستای بهبود فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در پسا کرونا پرداختند.
 
در پایان این سفر دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دبیرخانه سی و ششمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان را در دانشگاه قم افتتاح کردند.
کلمات کلیدی

تصاویر