در دانشگاه شیراز برگزار شد؛

نماز عید فطر با حضور دانشجویان خارجی و اساتید دانشگاه

نماز عید سعید فطر این دانشگاه امسال به امامت حجت‌الاسلام سجاد نیکخو پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا در دانشگاه شیراز برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، نماز عید فطر با حضور دانشجویان خارجی و اساتید دانشگاه نماز عید سعید فطر به امامت حجت‌الاسلام نیکخو مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه شیراز با حضور دانشجویان خارجی و اساتید در محل مسجد دانشگاه شیراز اقامه شد.

حجت‌الاسلام نیکخو در خطبه‌های نماز عید سعید فطر با اشاره به اجتماع بزرگ مسلمانان برای اقامه نماز روز عید سعید فطر گفت: اقامه نماز عید فطر شبیه‌ترین روزبه قیامت و همچنین بهار بندگی است. این مقام مسئول با اشاره به اینکه در بهار بندگی انسان می‌کوشد برای یک سال عبادت و بندگی تلاش کند از آلودگی‌های دنیوی دور بماند اظهار داشت: در جامعه امروزی شاهد آن هستیم به دلائل متعددی برخی از ارزش‌ها به یکی از موضوعات کمرنگ در جامعه اشاعه پیداکرده که مأمورت جامعه دانشگاهی به این است که جامعه را نسبت به واقعیت‌ها مطلع کند تا افراد جامعه بتوانند از گناه دور بماند.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه شیراز موضوع جهاد تبیین را یکی از موارد مهم در معرفی واقعیت‌های جامعه دانست و افزود: یکی از ویژگی‌های مهم جهاد تبیین اطلاع‌رسانی واقعیت جامعه و نظام جمهوری اسلامی است زیرا دشمن تلاش دارد با جلوه داد اخبار کذب ارزش‌های جامعه اسلامی را زیر سؤال ببرد.

حجت‌الاسلام نیکخو تأکید کرد: مجموعه دانشگاهی رسالت دارند تا موفقیت‌های علمی نظام جمهوری اسلامی را در جامعه تبیین کنند تا نقشه‌های دشمن به‌منظور ناامید کردن جامعه نقش بر آب شود.

کلمات کلیدی