حجت الاسلام و المسلمین ضیایی:

قرآن کریم تکرار آموزه هایی است که خداوند متعال از قبل در وجود و فطرت همه انسان‌ها قرار داده است

نشست قرآنی با حضور پرشور معرفت‌جویان در مسجد فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) مجتمع پردیس دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، معرفت جویان حوزه پس از اقامه نماز و صرف افطار، به استماع تلاوت کلام الله مجید، با اجرای زیبای قاری ممتاز کشوری جناب آقای سعید رحیمی پرداختند.

در ادامه این محفل نورانی حجت الاسلام ضیایی، نکات جالب و آموزنده ای درباره فضائل و آموزه های قرآن کریم بیان نمودند، ایشان با بیان تفاوت علم و ذکر، علم را یادگیری مطالب برای نخستین بار و ذکر را تکرار آنچه قبلا یاد گرفته ایم دانستند. استاد درس اخلاق و عقاید حوزه میان رشته ای با بیان اینکه قرآن کریم در جای جای این کتاب الهی خود را ذکر معرفی می‌کند، افزودند آموزه‌های قرآن در وجود ما نهاده شده و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم با معرفی آیات قرآن تنها آن آموزه ها را تکرار کرده است. و از آنجا که آیات قرآن با فطرت انسانی، همخوانی داشت، مردم آن را می پذیرفتند.

پس از سخنرانی حجت الاسلام ضیایی و در ادامه این محفل معنوی، مداح و ذاکر اهل بیت کربلایی جواد مهدی با نفس گرم خود به ذکر مناقب اهل بیت علیهم السلام و مناجات با حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و مراسم سینه زنی پرداختند.

در پایان حجت الاسلام طاهری مسئول محترم نهاد رهبری در سخنانی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی حضور در راهپیمایی روز قدس را وظیفه ای همگانی دانستند.

کلمات کلیدی

تصاویر