حجت ‌الاسلام‌ دکتر حمید مقامی:

بدون تردید قلب آمیخته با عشق علوی و حسینی علامه حسن زاده آملی سرشار از مهر اهلبیت بود

حجت ‌الاسلام‌ دکتر حمید مقامی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های استان فارس در پیامی درگذشت عالم ربانی علامه حسن زاده آملی را تسلیت گفت.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت ‌الاسلام‌ دکتر حمید مقامی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های استان فارس در پیامی درگذشت عالم ربانی علامه حسن زاده آملی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:

من المؤمنین رجالٌ صدقوا ما عاهدوا اللّه علیه ۖ فمنهم من قضىٰ نحبه ومنهم من ینتظر ۖ وما بدّلوا تبدیلًا درگذشت عالم فرزانه و عارف پارسا علامه حسن‌زاده آملی که عمر با برکت خود را صرف تعلیم علوم اسلامی و تربیت شاگردان علوم دینی ، تألیف و تبیین آثار گوناگون اعتقادی، فلسفی، عرفانی، ریاضی، نجوم و ادبیات فارسی و عربی کرد ، بسیار مایه حزن و اندوه است.

ایمان نهالى است که در زمین دل آدمى مى روید و اگر از چشمه اعمال صالح آبیارى شود، درختى تنومند خواهد شد که بر تمامى زوایاى جان آدمى سایه مى گسترد ، بدون تردید قلب آمیخته با عشق علوی و حسینی علامه حسن زاده آملی مملو و سرشار از مهر اهلبیت بود و بسیار خرسندیم که نهال ایمان در قلب سرشار از عشق آن رهروی راه اهلبیت به بار نشست و درخت تناوری گردید و اکنون هزاران طلبه اهل علم در حوزه های علمیه از این درخت تناور توشه راه می چینند و از نورانیت و جلوه حق که به دست عالم صمدانی آیت الله حسن زاده آملی روشن گردید چراغ راه برمی گیرند.

اینجانب ضمن تسلیت و تعزیت این فقدان بزرگ از خداوند سبحان می خواهم که روح آن عالم صمدانی را شاد نماید و با خاندان عصمت و طهارت در اعلی علیین همنشین فرماید، و زمینه ساز گشایش های علمی و معرفتی برای دوستداران اهلبیت باشد . حمید مقامی

کلمات کلیدی