نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها حسب عنايت و دستور حضرت آيت‌الله خامنه‌اي (مدظله‌ العالي) با هدفي متعالي و در راستاي ايجاد دانشگاه مومن و متعبد به هدايت الهي و در راستاي تبيين ارزش‌هاي اسلامي و تعميق آگاهي‌هاي ديني و اعتقادي دانشجويان و دانشگاهيان و بر اساس مصوبه نهايي اسفندماه سال ۱۳۷۲ شوراي‌عالي انقلاب فرهنگي مبني بر ايجاد سازماني جديد براي تحقق منويات معظم‌ له، بر اساس اهداف و وظايف معين تشكيل گرديد كه در كليه دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌عالي به انجام وظايف مصرح در اساسنامه مي‌پردازد.

نهاد نمايندگي مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در جهت نيل به اين اهداف و وظايف الهي دو اصل مهم و اساسي را فراروي خود قرار داده است:

۱ـ تاكيد و تلاش جدي بر حركت‌هاي زيربنايي و عميق فرهنگي در راستاي رشد و توسعه انديشه‌ها و آگاهيهاي ديني و اسلامي دانشجويان و دانشگاهيان.

۲ـ ايجاد و تقويت روحيه تحرك و مشاركت فعال دانشجويان و دانشگاهيان در عرصه فعاليتهاي سياسي، اجتماعي و فرهنگي در سطح جامعه و دانشگاه‌ها.

بر همين اساس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها با اهتمام و جديت تمام نسبت به برنامه‌ريزي و ايجاد هماهنگي و ارتباط با نهادها وتشكل‌هاي دانشجويي اقدام نموده و در جهت ايجاد ارتباط با اساتيد و نيروهاي فرهنگي و مذهبي گام‌هاي موثري برداشته است.

آدرس نهاد:  تهران - میدان ولی عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) - خیابان ولی عصر(عج الله تعالی فرجه الشریف) - خیابان زرتشت غربی - پلاک ۱۰۶


مشاهده نقشه بزرگتر

فایل ها