در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد:

نشست هم‌اندیشی اساتید با موضوع تجربه‌های نزدیک به مرگ

نشست هم اندیشی اساتید با حضور دکتر عباس موزون تهیه کننده و مجری برنامه زندگی پس از زندگی ویژه اساتید دانشگاه به همت این دفتر و همکاری دانشکده پیراپزشکی برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام محمد مهدوی، معاون نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه تجربه نزدیک به مرگ به عنوان پدیده‌ای مهم در جهان شناخته می‌شود، گفت: متخصصان ما باید پرژهش‌های خود را درباره تجربه نزدیک به مرگ ادامه داده تا نگرش جدیدی در علم روانشناسی کشف شود؛ تجربه نزدیک به مرگ را می‌توان به عنوان یک پدیده روانشناختی همچنان مورد ارزیابی و پژوهش قرار داد و نقش روح را پذیرفت.

مسئول دفتر هم اندیشی اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: نشست هم اندیشی اساتید با حضور دکتر عباس موزون تهیه کننده و مجری برنامه زندگی پس از زندگی ویژه اساتید دانشگاه به همت این دفتر و همکاری دانشکده پیراپزشکی برگزار شد.

محمود پورکیانی در خصوص محورهای این جلسه عنوان کرد: فواید تحقیقات (NDE) در حوزه پزشکی و درمان، فصل مشترک (NDE) و فعالیت‌های مراکز درمانی و نیازهای علمی و عملی تحقیقات (NDE) در ارتباط با مراکز درمانی از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود. 

وی خبر از استقبال خوب اساتید دانشگاه در این نشست داد و افزود: برگزاری نشست های تخصصی با حضور اساتید دانشگاه، پیرامون حوزه NDE (تجربه‌های نزدیک به مرگ) در پاییز ۱۴۰۱ در دستور کار دفتر هم اندیشی اساتید نهاد رهبری در دانشگاه قرار گرفته است.

کلمات کلیدی