حجت الاسلام آل‌هاشم مطرح کرد؛

توانمندسازی دانشجویان، تکلیف مهم نظام آموزش عالی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی توانمند سازی دانشجویان را در نظام آموزش عالی از جمله زمینه‌های موثر و کارآمد برای تقویت و مشارکت دانش اموختگان در جامعه دانست.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام آل هاشم در دیدار با روسای دانشگاهها و مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های استان گفت: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به عنوان یکی از اجزای مهم نظام آموزشی محل اصلی تربیت نیروی انسانی با توانایی‌های علمی و عملی و اعتماد به نفس در یافتن راه‌حل‌های جدید و مبتکرانه به شمار می آید.

وی ادامه داد: طرحی که دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با همکاری تشکل‌های دانشجویی و نخبگان جوان مراکز فرهنگی تحت عنوان حلقه‌های میانی حامیم ارائه کرده است در توانمند سازی دانشجوبان به صورت کارگاه‌های مهارتی  می‌تواند برکات بسیاری برای جامعه داشته باشد.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: رویداد‌های ایده‌پردازی، کرسی آزاداندیشی، اکران فیلم مستند، گفتگو با مسئولان استانی و نشست بانخبگان علمی و برنامه‌های تفریحی بسیار مفید است و دانشجویان را به مشارکت بیشتر در جامعه تشویق می‌کند.

حجت الاسلام آل هاشم گفت: نتیجه این طرح باید مطابق با تعریف دانشجوی تراز انقلاب از نگاه مقام معظم رهبری دردانشگاه‌های اسلامی باشد چرا که جنک نرم امروز جنگ عقاید است.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: بصیرت، داشتن مطالبه گری و امید به آینده بسیار مهم است، حفظ تشکیلات با اصول اسلامی و دفاع مستدل و قلبی از نظام از منویات مهم رهبر معظم انقلاب است.

وی افزود: امروز که دشمن در قالب جنگ فرهنگی سیاسی در این سرزمین درصدد ایجاد چالش و اختلال در کشورمان است پیشگامی در عرصه تلاش مجاهدانه و حرکت برای تحقق چشم انداز‌های علمی سیاسی و اجتماعی و کسب افق‌های بالا می‌تواند موجب پیشرفت بیشتر جامعه شود.

حجت الاسلام انوری مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های آذربایجان شرقی هم در این دیدار گفت: مسائل فرهنگی و اجتماعی برای دانشگاه‌ها مهم است برای این منظور تشکل‌های مختلف دانشجویی طرحی با عنوان حامیم برای توانمند ساختن دانشجویان فعال طراحی کرده اند که یکی از طرح‌های تابستانی است و دانشجویان می‌توانند با این طرح پر قدرت تشکل‌ها و برنامه‌های سیاسی فرهنگی و اجتماعی را پیش ببرند.

کلمات کلیدی