حجت‌الاسلام شریفانی:

هم‌اندیشی از این منظر که زمینه رشد و خلاقیت را در جامعه گسترش می‌دهد اهمیت دارد

حجت‌الاسلام شریفانی گفت: آیین‌نامه‌ای برای ایجاد انگیزه استادان و حضور فعال و پررنگ آنها در محفل‌های هم‌اندیشی در دست اقدام است. محفل هم‌اندیشی استادان فرصتی استثنایی و قابل بهره‌برداری حداکثری است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست سه روزه دبیران هم‌اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی نهاد با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی و حجت‌الاسلام محمد شریفانی در مشهد مقدس برگزار شد.

حجت‌الاسلام شریفانی در این نشست با اشاره به مولفه‌های رشد در قرآن، اظهار کرد: احاطه علمی، انتخاب احسن و داشتن برهان و حجت، سه مولفه مهم مقوله رشد است و هم‌اندیشی از این منظر که زمینه رشد و خلاقیت را در جامعه گسترش می‌دهد اهمیت دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، با استناد به آیه ۱۸۶ سوره بقره بیان داشت: عقل، تفکر، دقت نظر، علم قوی، اراده و عزم جدی و بهره‌وری از حواس راه‌کار رسیدن به رشد و کشف حقیقت است همچنین ایمان، خوف از خداوند و تقوی و تضرع مراتب رسیدن به عزم و اراده قوی است.

وی با اشاره به حضور دبیران هم‌اندیشی به عنوان یک سرمایه بزرگ در احیا دانش‌بنیان‌ها و لبیک به شعار سال مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: آیین‌نامه‌ای برای ایجاد انگیزه استادان و حضور فعال و پررنگ آنها در محفل‌های هم‌اندیشی در دست اقدام است. محفل هم‌اندیشی استادان فرصتی استثنایی و قابل بهره‌برداری حداکثری است.

حجت الاسلام شریفانی در پایان گفت: سزاوار است جلسات هم‌اندیشی توسط دبیران هم‌اندیشی با محورهای بحث و گفتگو پیرامون نظامات قرآنی (نظام‌های سیاسی، اخلاقی، تربیتی، خانوادگی، عبادی، معنوی و...) در تقویت بنیه علمی و معنوی خود استادان و سپس بحث در جهت حل مشکلات دانشگاه، شهر و استان و در نهایت کشور سامان یابد.

کلمات کلیدی