حجت الاسلام دکتر حمید مقامی:

هدف از راه‌اندازی کانون آینده روشن را پشتیبانی و حمایت از دانشجویان استعداد برتر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشستی صمیمی که با حضور رتبه ‌های برتر و برگزیدگان قرآنی دانشگاه برگزار شد، بر نقش تاثیرگذار دانشجویان استعداد برتر بر آینده سلامت کشور تاکید کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دکتر سید وحید حسینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشستی صمیمی که با حضور رتبه ‌های برتر  و برگزیدگان قرآنی دانشگاه با بیان اینکه نسل جوان امروز با آگاهی و درایت، مسیر صحیح را تشخیص می دهد، از جوانان خواست برای پیشبرد اهداف خود تمام توان را در منصه ظهور گذاشته و از اجرای آن بیم نداشته باشند. او با اشاره به سیاست های برنامه ریزی شده ضد اسلامی استکبار بر اهمیت آگاهی، اندیشه ورزی و تلاش جوانان وطن تاکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه کشور در علم پزشکی به خوبی پیشرفته است، اضافه کرد: در حال حاضر اقدامات پیشرفته و نوینی که در حوزه علوم پزشکی دنیا در حال انجام است، در ایران نیز اجرا می‌شود و امیدواریم نخبگان علمی جوان کشور نیز با بهره مندی از هوش و نبوغ بالا، بتوانند این حرکت را شتاب دهند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست، هدف از راه‌اندازی کانون آینده روشن را پشتیبانی و حمایت از دانشجویان استعداد برتر برشمرد و گفت: شناسایی، ارتباط گیری و توانمند سازی دانشجویان نمونه از دیگر راهبردهای این کانون است.

حجت الاسلام دکتر حمید مقامی اضافه کرد: جوانان استعداد برتر باید با بصیرت و تفکر انقلابی همراه با کار، تلاش و شکست مشکلات بر ظرفیت وجودی خود افزوده و بدون توقف مسیر پیشرفت را بپیمایند.

دکتر جعفر حسن زاده عضو هیات علمی دانشکده بهداشت و پژوهشگر قرآنی نیز دیگر سخنران این نشست بود که دوران دانشجویی را مقطع طلایی یادگیری دانست و به دانشجویان حاضر در این نشست توصیه کرد: با لذت یادگیری درس بخوانید، همچنین مطالعاتتان باید اجتهادی باشد تا با هر شرایطی وفق پیدا کرده و با آمادگی عمل کنید.

حسین خانی مسئول کانون آینده روشن نیز دیگر عضو این نشست بود که رتبه‌های برتر علمی را اعضای اصلی و تشکیل دهنده این کانون خواند و ابراز امیدواری کرد تا با حضور دانشجویان برتر دانشگاه، همراهی اساتید و حمایت های مجموعه نهاد مقام معظم رهبری، اتفاقات خوبی در اجرای ایده و برنامه‌های پیشنهادی با شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شود.

کلمات کلیدی

تصاویر