حجت‌الاسلام دکتر جلال:

نیاز جامعه امروز تبعیت از سیره پیامبر گرامی اسلام است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گلستان در جمع اساتید و کارکنان دانشگاه که به صورت مجازی و آنلاین برگزار شد گفت: نیاز جامعه امروز تبعیت از سیره پیامبر گرامی اسلام است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دکتر جلال مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گلستان در جمع اساتید و کارکنان دانشگاه گلستان که به صورت مجازی و آنلاین برگزار شد با بیان این نکته که نیاز جامعه امروز تبعیت از سیره پیامبر گرامی اسلام است گفت: خداوند در قرآن کریم درباره پیامبر می فرماید«لقد کان لکم فی رسول اللّه أسوةٌ حسنةٌ» بنابراین نیاز جامعه امروز ما پیروی از منش و سیره اخلاقی پیامبر گرامی اسلام است زیرا ایشان با اخلاق حسنة جامعه زمان خود را متحول و انقلابی عظیمی ایجاد نمودند تا جایی که برخی افراد بدون شناخت ایشان و اسلام مجذوب اخلاقیات حسنة ایشان شدند و در غزوه ها پا به پای ایشان به نبرد می پرداختند.

دکتر جلال در ادامه بیان داشت: خصوصیات اخلاقی پیامبر گرامی اسلام در جامعه امروز ما نیز قابل استفاده می باشد همانند پیشی گرفتن در سلام کردن به دیگران، بیهوده سخن نگفتن، زیر دستان خود را بزرگ شماردن، همیشه بین مردم و همراه با مردم بودن و با زبان خوش با دیگران سخن گفتن از خصوصیات بارز پیامبر گرامی اسلام می باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گلستان گفت: پیامبر گرامی اسلام«رحْمةً للْعالمین، أشدّاء على الْکفّار رحماء بیْنهمْ تراهمْ رکّعًا سجّدًا یبْتغون فضْلًا من اللّه» بودند. پیامبر اسلام برای همه انسان ها در همه اعصار و تمامی مکان ها رحمت است. در این آیه، شیوه‌ ارتباط صحیح مؤمنان ترسیم شده است: رابطه با بیگانگان و دشمنان«أشدّاء»، با خودى‌ها«رحماء»، با خداوند«رکّعاً سجّداً» و با خود نیز«یبْتغون» است. اما مشاهده می گردد متاسفانه در زمان پیامبر و یا بعد رحلت ایشان افرادی بودند که مدعی صحابه بودن را داشتند اما بعد از ایشان بر خلاف اوامر و سیره و روش ایشان عمل کردند که باعث زحمت جامعه اسلامی شدند و امت اسلامی را دچار مشکلاتی نمود.

حجت‌الاسلام جلال خطاب به اساتید و کارکنان محترم دانشگاه گلستان بیان داشت: در زمان حال نیز افرادی هستند که ادعای همراهی با امام خمینی«ره» را داشته و دارند اما در عمل خلاف نظر و توصیه های ایشان عمل می کنند. همانند افرادی که با جانشین خلف و حق ایشان مقام معظم رهبری مخالفت می کنند و از اوامر و نواهی ایشان سر پیچی می کنند که همین امر ممکن است مشکلات زمان پیامبر را ایجاد کند و جامعه را دچار مشکلات زیادی کند که از این امر باید به شدت پرهیز شود.

کلمات کلیدی