مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه‌های کشور:

موضوع جهاد تبیین و پاسخ به شبهات دانشجویی مأموریت امروز دفاتر نهاد است

مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه‌های کشور با اعلام اینکه امروزه پاسخ به شبهات در کنار موضوع جهاد تبیین یکی از مأموریت‌های مهم دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور است گفت: ضرورت دارد اساتید علوم معارف برای انجام این مهم با خلاقیت و تدبیر تلاش جدی داشته باشند.

 به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام‌ محمد امراللهی در جمع مدیران گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه‌های استان فارس اظهار داشت:امروزه مشاهده می‌شود بسیاری از اساتید برای تدریس علوم معارف مناسب‌ترین شیوه تدریس را استفاده می‌کنند که نیاز است برای پاسخ به شبهات دانشجویی و موضوع جهاد تبیین اساتید به بهترین نحو فعالیت خود را ادامه دهند زیرا این مهم یک رسالت است که بر عهده نهاد گذاشته‌شده است.

این استاد دانشگاه بابیان اینکه برای رسیدن به اهداف مهم شیوه تدریس علوم معارف، مدیران گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه‌ها باهدف ارتقای هرچه کیفی‌تر سطح کاری خود به بحث و تبادل‌نظر پرداختند افزود: موضوعات گروه‌های معارف اسلامی باید بیشتر از گذشته موردتوجه مدیران آموزش دانشگاه‌ها قرار بگیرد تا اساتید متناسب با مسائل روز جامعه مباحث خود را مطرح کنند.

مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه‌های کشور با تأکید بااینکه مسئولان دانشگاه باید برای تدریس علوم معارف از اساتید تحصیل‌کرده این رشته استفاده کنند و در صورت مشاهده با تدریس اساتید غیر کارشناس با آنان برخورد می‌شود گفت: نقش معارف اسلامی و آموزش مبانی یک نقش زیربنایی در جامعه اسلامی است که با تقویت تدریس علوم معارف می‌توان زیرساخت‌های لازم را در جامعه ایجاد کنیم.

حجت‌الاسلام‌ امراللهی وجود گروه‌های معارف اسلامی در جامعه دانشگاهی را یک ظرفیت فرهنگی با موضوع سبک زندگی ایرانی، اسلامی دانست و افزود: ضروری است دانشجویان در کنار فراگیری رشته‌ تحصیلی، مبانی و مسائل دینی و معرفتی را نیز به‌خوبی بیاموزند. در پایان این هم‌اندیشی مدیران گروه‌های فرهنگی و علوم معارف دانشگاه‌های استان فارس مشکلات خود را مطرح تا برای رفع این چاره‌اندیشی شود.

کلمات کلیدی