حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی:

مقام معظم رهبری درباره شهید سلیمانی تعبیر مکتب حاج قاسم را به کار می‌برند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی قلمرو جبهه مقاومت را در عرصه بین المللی تعریف کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهدای دانشجو با عنوان "هم‌دانشگاهی" که به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد گفت: جمع شدن صفات نیک و عالی در وجود شهید سلیمانی از او قهرمانی را می‌سازد که شایستگی نمایندگی یک مکتب را دارد گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی قلمرو جبهه مقاومت را در عرصه بین المللی تعریف کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یادواره شهدای دانشجو افزود: مقام معظم رهبری درباره شهید سلیمانی تعبیر مکتب حاج قاسم را به کار می‌برند.

وی ادامه داد: این به معنی آن است ما با شخصی که به شهادت رسیده و در بین ما نیست مواجه نیستیم بلکه با یک مکتب با عنوان مکتب سلیمانی روبرو هستیم و در این مکتب قهرمانانی پرورش می یابند و از خود حماسه خلق می کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از معرف های ملت ها قهرمانان آن‌ها هستند تصریح کرد: ملت ها به الگو، اسوه، قهرمان و نماد نیاز دارند. وی اظهار داشت: هر ملتی اینگونه قهرمانان را در درون خود داشته باشد زمینه قهرمان سازی، حماسه سازی و قهرمان پروری بیشتری را در خودش خواهد داشت همانگونه که مقام معظم رهبری شهید سلیمانی را قهرمان ملی عنوان کردند.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه قهرمانان برآمده از مکتب سلیمانی رحمت و عطوفت را در کنار شجاعت، حماسه را در کنار حکمت و عرفان و عزت طلبی را در کنار خضوع و تواضع عظیم می‌بینید گفت: این مجموع صفات در یک فرد حماسه ساز و قهرمان ساز است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی: جمع شدن صفات نیک و عالی در وجود شهید سلیمانی از او قهرمانی را می سازد که شایستگی نمایندگی یک مکتب را دارد. وی تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی عالی ترین مظهری است که در این زمان دیده ایم حتی پهلوانان و قهرمانان ما در دوران دفاع مقدس کسانی بودند که بعد از شهادت محبوبیت و قرار گرفتن آن‌ها در دل ها اتفاق افتاد اما شهید حاج قاسم سلیمانی کسی بود در زمان حیاتش یکی از محبوب ترین شخصیت ها بود.

وی با تاکید بر اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی در تمام اعتقاداتش صراحت داشت گفت: حاج قاسم با زبان صریح فریاد می زد اهل دسته بندی های سیاسی نیست و این دسته بندی های جامعه را نمی پسندید و با همین صراحت در دفاع از ولایت ذره ای در وجود خود تردید راه نمی‌داد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی در وصیت نامه خود نیز به ولایت مداری و یاری رهبری تاکید می کند افزود: خصوصیات و ویژگی های حاج قاسم از ایشان نمونه ای را ساخته که شایستگی این مکتب را دارد.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی ذره ای از رعایت حقوق مردم تردید نمی کرد بیان داشت: حاج قاسم همان فرد مناجات ها و گریه های شب است و همان کسی است که به ترامپ می‌گوید، حریف تو من هستم. رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی قلمرو جبهه مقاومت را در عرصه بین المللی تعریف کرد گفت: یک جامعیتی در این شخصیت دیده می‌شود که جامعیت را در آخرین فرازها و کلماتش در قبل از شهادت می‌بینید.

وی با بیان اینکه توجه به اهداف کلان و بزرگ او از رعایت جزیی ترین مسائل شرعی غافل نمی کند تصریح کرد: مداومت و استقامت از دیگر ویژگی هایی شهید سلیمانی است که انتخاب و ۴۰ سال در مسیر شهادت حرکت کرد تا به هدف عبودیت و بندگی خداوند برسد.

کلمات کلیدی