رئیس اداره توسعه فعالیت‌های قرآنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

مشارکت ۳۵۰۰ نفر از فارس در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

برگزاری مراسم اختتامیه بیست و ششمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تهران

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها؛ رئیس اداره توسعه فعالیت‌های قرآنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از برگزاری مراسم اختتامیه بیست و ششمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تهران خبر داد و گفت: از استان فارس ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در این دوره از جشنواره مشارکت کردند.

عطاءالله امیدواری گفت: این مراسم بناست که روز یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت‌ماه با حضور قریب ۸۰ مرکز دانشگاهی علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شود.

وی با بیان اینکه در این دوره از جشنواره از استان فارس ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در این دوره از جشنواره مشارکت کردند، افزود: این جشنواره هر ساله در بخش‌های شفاهی و آوایی، کتبی، هنری، پژوهشی، ادبی، فضای مجازی، تولیدات اپلیکیشن و غیره برگزار می‌شود.

امیدواری، جشنواره مذکور را بزرگترین رویداد قرآنی وزارت بهداشت توصیف کرد و افزود: این ایام به روزهای پایانی بیست و ششمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت نزدیک می‌شود که بناست برترین‌های این دوره معرفی شوند.

این قاری برجسته استان فارس یادآور شد: فراخوان بیست و ششمین جشنواره سراسری قرآن و عترت وزارت بهداشت از مهرماه سال ۱۴۰۰ اعلام شد که مراحل استانی و درون دانشگاهی آن به اجرا درآمد و برگزیدگان این مراحل به مرحله کشوری اعزام شدند که البته تمام این مراحل به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شدند.

وی با اشاره به جایگاه استان فارس در این جشنواره بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز برنامه‌ریزی‌های متعددی را برای برگزیدگان مرحله کشوری از قبیل برپایی دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های ارتقای سطح قاریان انجام داد تا بتوانیم در مرحله کشوری به رتبه‌های برتر دست یابیم.

امیدواری اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت شش سال متوالی یعنی از سال ۱۳۹۴ تا سال ۱۳۹۹ حائز رتبه نخست این جشنواره بود که در مجموعه وزارت بهداشت بی‌سابقه بوده است و قبل از آن دانشگاه علوم پزشکی کاشان با ۴ سال متوالی سکان‌دار این قضیه بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد که امسال نیز با همت و تعالی متسابقان باز هم دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای هفتمین سال متوالی رتبه نخست جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت را به دست آورد. انتهای پیام

کلمات کلیدی