در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد:

مراسم افتتاحیه پویش راه روشن ویژه دانشجو معلمان

حجت الاسلام کرمی مدیرکل فرهنگی و امور اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: رهبر معظم انقلاب به دلیل اهمیت موضوع جهاد تبیین علی رغم اینکه در سالهای گذشته دیدار اربعینی دانشجویان سخنرانی نداشتند، برای اولین بار پیرامون جهاد تبیین اقدام به بیان مطالب مهم و ارزشمندی از جمله تاکید به فعالیت جهادگونه جوانان در عرصه تبیین گری نمودند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراسم افتتاحیه پویش راه روشن ویژه ی دانشجو معلمان با حضور دکتر صحرایی سرپرست دانشگاه فرهنگیان، حجت الاسلام کرمی مدیرکل فرهنگی و امور اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و حجت الاسلام تقوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

حجت الاسلام کرمی مدیرکل فرهنگی و امور اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون جهاد تبیین در دیدار با هیئت های دانشجویی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب به دلیل اهمیت موضوع جهاد تبیین علی رغم اینکه در سالهای گذشته دیدار اربعینی دانشجویان سخنرانی نداشتند، برای اولین بار پیرامون جهاد تبیین اقدام به بیان مطالب مهم و ارزشمندی از جمله تاکید به فعالیت جهادگونه جوانان در عرصه تبیین گری نمودند.

مدیرکل فرهنگی نهاد اضافه کرد: پیرو فرمایشات ایشان یکی از مهم‌ترین عرصه‌هایی که نیاز به حضور پرشور و اثرگذار جوانان دانشجوی انقلابی با هدف بیان واقعیت ها و تبیین مسائل مهم دارد فضای مجازی است.

وی بیان واقعیت ها و ابهام زدایی را از مصادیق جهاد تبیین دانسته و  گفت:  ما در پویش راه روشن به دنبال زمینه سازی برای بیان واقعیت هایی هستیم که دشمن از شنیده شدن آن هراس دارد.

در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام تقوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان ضمن تشکر از همراهی و همکاری معاونت فرهنگی سیاسی نهاد و مجموعه مدیریتی دانشگاه فرهنگیان در برگزاری این پویش بیان کرد: پویش راه روشن شامل دو بخش آموزش و کنشگری است که در بخش آموزش دانشجویان عزیز با تماشای محتواهای آموزشی که با محوریت گام دوم انقلاب تهیه شده اند و گذراندن آزمون مربوطه امتیاز های لازم در این بخش را کسب می کنند.

وی در ادامه افزود: در بخش کنشگری  نیز که اصلی ترین فعالیت دانشجویان در پویش خواهد بود، دانشجو معلمان با انتخاب چالش های معرفی شده و تولید محتوا های مناسب مرتبط ، اقدام به کنشگری در فضای مجازی خواهند نمود.

رضا مراد صحرایی در این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مصطفی چمران به عنوان معلمی نمونه و تراز و بزرگداشت روز بسیج استادان، تبیین گری را از ویژگی های بارز معلم آینده دانست و گفت: معلم آینده باید قدرت اقناع و تبیین داشته باشد، امروز در تمام منازعات سیاسی آن کسی در ظاهر برنده است که قدرت تبیین و روایت سازی بالاتری دارد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با تاکید بر لزوم گفتمان‌سازی دانشگاه در وهله اول در راستای رسالت اصلی خود مبنی بر تعلیم و تربیت و تربیت معلم و سپس گفتمان‌سازی کار خوب برای سایر دانشگاه ها، تصریح کرد: دانشگاه باید برای تمدن‌سازی، تربیت نیروی انسانی تراز و تسلط بر چالش‌ها، گفتمان‌ساز باشد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تربیت معلم، با بیان اینکه معلم تراز مطلوب می تواند کشور خود را آباد کند، تصریح کرد: معلم باید کودکی را تربیت کند که اهل گفتمان‌سازی تمدن نوین اسلامی،  دارای هویت دینی و ملی و مقاوم در درون و بیرون باشد. برگزاری چنین برنامه هایی می‌تواند آن معلم را آماده کند.

وی اقدامات و فعالیت های فرهنگی را سطحی بالاتر از ارائه خدمات فرهنگی عنوان کرد و با تاکید بر اولویت و ضرورت حمایت از این گونه فعالیت ها، پیشنهاد کرد: محتواهای غنی فرهنگی ومعنوی را به صورت های جدید درقالب های مختلف برای آموزش دانشجومعلمان بازتولید و منتشر کنیم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با ابراز امیدواری از اینکه چنین پویش هایی منجر به برند سازی معلم تراز مطلوب و معلم آینده شود، ادامه داد: رسالت دانشگاه فرهنگیان، که ما از آن به عنوان دانشگاه آینده یاد می‌کنیم، در تربیت معلم تراز و مطلوب، همسو و هم‌مایه با موضوع پویش راه روشن است که می‌خواهد برای آینده ای فعالیت کند،که شواهد نشان می‌دهد، مصداق بارز استیلای حکومت مستضعفان و صالحان خواهد بود.

کلمات کلیدی

تصاویر