حجت‌الاسلام صادقی‌نسب:

ماه ربیع الاول،ماه ربیع المولود وماه هجرت است

مسئول نهاد در دانشگاه علوم پزشکی گناباد: دشمنان در مقابل منطق پیامبر درمانده بودند و روز به روز اسلام در پیشرفت و رشد بود، بنابراین تصمیم به ترور پیامبر گرفتندکه برای جلوگیری از پیشرفت اسلام باید رهبر آن را حذف کنیم .

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام صادقی‌نسب مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد: دشمنان در مقابل منطق پیامبر درمانده بودند و روز به روز اسلام در پیشرفت و رشد بود، بنابراین تصمیم به ترور پیامبر گرفتندکه برای جلوگیری از پیشرفت اسلام باید رهبر آن را حذف کنیم .

وی در ادامه پیشنهادات این قوم را این گونه بیان کرد: پیشنهاد اول، این بود که پیامبر را زندانی کنند تا رابطه پیامبر با مردم قطع شود. پیشنهاد دوم، این بود که پیامبر را سوار شتر چموش کنند و ببندند روی شتر که در بیابان های عربستان که بی آب و علف و بسیار گرم است رها کنند که حضرت از بین برود. پیشنهاد سوم، این بود که ۴۰ نفر از قبیله های مختلف بریزند در خانه پیامبر و او را به قتل برسانند و۴۰ نفر از ۴۰ قبیله برای این تعیین شده بودکه اگر بنی هاشم خواستند انتقام بگیرند نتوانند با ۴۰ قبیله بجنگند و اگر هم خواستند خون بها بگیرند یعنی به اصطلاح دیه بگیرند برای ۴۰ قبیله هدیه دادن آسان است بنابراین تصمیم به این کار گرفتند پیامبر هم از طریق وحی اطلاع پیدا کردند و هجرت کردند و به حضرت امیر گفتند در جای ایشان بخوابد،که دشمنان غافلگیر شدند و پیامبر به مدینه هجرت کردند.

یکی از تاکتیک‌های اسلام هجرت است صادقی نسب بیان داشت: با هجرت پیامبر اسلام به مدینه زمینه برای گسترش اسلام فراهم شد و موانع برداشته شد.

وی یکی از تاکتیک‌های اسلام را هجرت برشمرد و افزود: در اسلام چندین نوع هجرت است. اولین هجرت، هجرت از بدی ها است قرآن کریم می فرماید: از پلیدی دوری و فاصله بگیرید هر چیزی که پلید، بد و ناپسند است، دوری کنید. دومین هجرت، هجرت برای تحصیل علم است.

هر کسی برای تحصیل علم از وطنش مهاجرت کند و در راه کشته شود اجر و ثواب شهید را می برد. سومین هجرت، هجرت برای حفظ دین است این نوع ازهجرت یکی از روش ها و کارهای پر ارزش است، در قرآن آیه های زیادی دراین باره می باشد از جمله این آیه شریفه «ان الذین آمنو و هاجرو و جاهدوا فی سبیل الله اولئک سیرحم لله..» آنهای که ایمان آوردند و برای حفظ دین شان ازشهر ودیارشان هجرت و جهاد در راه خدا کردند، آنها کسانی هستند که مورد لطف و عنایت خاص پروردگار متعال قرار می‌گیرند. انشاالله خدا توفیق دهد در راستای اهداف پیامبر حرکت کنیم .

کلمات کلیدی