حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی:

فضای مجازی تمامیت‌خواهانه توسط نظام استکبار مدیریت می‌شود

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی با بیان اینکه شبکه‌های مجازی با دیکتاتوری و توسط نظام استکبار مدیریت می‌شوند، تصریح کرد: نوع رفتار آن‌ها با مخالفانشان نیز کاملاً مشهود است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، هفتمین کنگره سراسری کانون دانشگاه ایران اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی و در دانشگاه تهران برگزار شد.

وی در این کنگره اظهار داشت: از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون با موانع و مشکلات بسیاری مواجه بوده است.  هر یک از مشکلاتی که برای کشورمان ایجاد کردند به تنهایی برای ریشه‌کن کردن یک نظام و کشور کافی بود اما با لطف خدا و کمک مردم،  مشکلات کشور  با سربلندی پشت سر گذاشته‌ شده است.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در ادامه افزود: دفاع مقدس نمونه‌ای پرافتخار برای تاریخ کشورمان است . با افتخار می‌گوییم بعد از دو قرن مورد حمله دشمن خارجی قرار گرفتن، برای اولین بار یک وجب از زمین یا بخشی از کشورمان جدا نشد. در سال‌های بعد دیدیم که فرهنگ جهاد و شهادت به کارخانه‌ای برای کادرسازی نظام انقلاب اسلامی و محیطی برای حرکت بهتر و بالاتر تبدیل شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به نبرد همه‌جانبه دشمنان علیه انقلاب اسلامی، تصریح کرد: امروز دشمنان ملت ایران مسیر جدیدی را برای مقابله با حرکت کشور آغاز کرده‌اند که می‌توان آن را جنگ اراده‌ها، روایت‌ها و‌تصویرها نامید.  هدف این هجمه پشیمان کردن ملت از راهی است که انتخاب کرده‌اند. در کنار ابزار رسانه، تمام زیرساخت‌های متصور ، در اختیار دشمنان نظام اسلامی قرار دارد؛ از تحریم‌ها گسترده اقتصاد و فعالیت برای فشار سیاسی و دیپلماسی گرفته تا ترور، ایجاد ناامنی و تقویت گروه‌های تجزیه طلب و معارض.

وی با اشاره به فضای مجازی و آمارهای حضور مردم در این فضا افزود: نسیت قابل توجهی از جوان‌های جامعه در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی با بیان حضور عموم جامعه در فضای مجازی تصریح کرد: امروز برخلاف شعارهایی که گردانندگان شبکه‌های اجتماعی در خصوص گردش اطلاعات و آزادی اندیشه می‌دهند، ما شاهد این هستیم که یک دیکتاتوری بزک کرده در مدیریت این شبکه‌ها حاکم است. در واقع نه تنها تصاویر مدافعان انقلاب و سربازان دفاع مقدس همچون شهید حاج قاسم سلیمانی را حذف می‌کنند تا روایتی حقیقی به ثبت نرسد بلکه با هر نشانه ای از گرایش به هومت ملی یا دینی مخالفت اند.  در این امپراطوری رسانه ای حتی اگر ترامپ نیز بخواهد خلاف جریان سیاسی حاکم در آمریکا سخن بگوید آن‌ها در فضای مجازی او را ساکت و بی‌ترییون می‌کنند.

وی با طرح این پرسش که جریان مومن انقلابی در فضای کنونی چه وظیفه‌ای دارد، ادامه داد: همانگونه که در ابتدای دفاع مقدس رزمندگان دفاع مقدس در میدان حاضر شدند و نگفتند رئیس جمهور وقت یعنی بنی‌صدر انقلابی و همراه نیست، نگفتند مجلس دچار اختلاف است، نگفتند ارتش وقت مشکلاتی دارد امروز نیز جریان جوان مومن و انقلابی باید در میدان روایت و تبیین باشد. اگر روزی شهرهای ما بمباران می‌شد، دشمن امروز قلب و ذهن مردم را هدف گرفته تا با ایجاد شبهه و گسترش یأس و ناامیدی، موجب توقف حرکت رو به جلوی ملت ایران شود.

وی در پایان با اشاره به جهاد تبیین تصریح کرد: اینکه رهبر انقلاب بر ضرورت جهاد تبیین در این برهه تاکید می‌کنند به دلیل غبارآلود بودن فضای روایت است؛ هنگامی که فضا غبارآلود است و امکان تشخیص صحیح کم می‌شود، باید هوشیارانه عمل کرده و با رصد عملکرد دشمن در میدان روایت، نقش‌آفرینی کنیم. یکی از آفت‌هایی که بعضا به سراغ ما می‌آید این است که میدان اول و اصلی را رها کرده و به سراغ میدان‌های دیگر می‌رویم که اگر این رخ بدهد قطعاً خطا کرده‌ایم و دچار اشتباه شده‌ایم.

تصاویر