حجت السلام اسماعیلی مطرح کرد

ظلم لزومأ از طریق دشمن نیست؛ بلکه ممکن است از کسی با استفاده از امکانات بیت المال وظیفه اش را به نحو احسن انجام ندهد

مسئول نهاد در دانشگاه علوم پزشکی گیلان: ظلم لزومأ از طریق دشمن نیست؛ بلکه ممکن است از کسی باشد که با استفاده از امکانات بیت المال که در اختیار اوست؛ وظیفه اش را به نحو احسن انجام ندهد.

 به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام علی اسماعیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در زمینه فعالیت و تلاش‌های سیاسی - اجتماعی حضرت زهرا (سلام الله علیها) به ایراد سخنرانی پرداخت.

حجت السلام اسماعیلی بیان کرد: حضرت زهرا( سلام الله علیها ) برای مقابله با ظلم و ظالم درنگ نمیکردند، به همین جهت آن حضرت تا لحظه شهادت در مقابل غاصبان ولایت ایستادگی نمودند. شاگردان مکتب حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها)، هم در ولایت پذیری ،سیره و روش آن حضرت را سرلوحه راه خود قرار دادند. سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هم به تأسی از بانوی دوعالم همواره مطیع محض ولایت بودند، ایشان در برابر ظلم و ظالم سکوت نمیکردند و هرجا صدای مظلومی را می شنیدند به یاری از او همت گماشته و بی تفاوتی در مسلکشان جایگاهی نداشت.

حجت الاسلام اسماعیلی در ادامه خاطر نشان کرد: ما باید حاج قاسم سلیمانی را الگوی خود قرار داده و درمقابل هر نوع ظلم و ظالم سکوت نکنیم، ظلم لزومأ از طریق دشمن نیست؛ بلکه ممکن است از جانب کسی باشد که با استفاده از امکانات بیت المال که در اختیار دارد؛ وظیفه‌اش را به نحو احسن انجام نداده و حتی در جایی که باید به مردم خدمت کند؛ راحت طلبی را برای خود و سختی و فشار را برای مراجعین و مردم ایجاد نماید. تحمل شرایط سخت برای خود و ایجاد آسایش برای دیگران از درس‌های عملی حضرت زهرا (سلام الله علیها) ؛ ظلم ستیزی حاج قاسم سلیمانی که شاگرد آن کلاس بوده، جغرافیای امن منطقه را رقم زد. تا با به خطر انداختن خود، نه تنها در ایران، بلکه در منطقه امنیت ایجاد نمود. و اگر چنانچه هر یک از ما در برابر ظلمی که به هر نحوی در خدمت رسانی به مردم روا شود؛ سکوت کنیم وبی تفاوت بگذریم یعنی مهر تایید به اشتباهات او زده ایم.

کلمات کلیدی