آیت الله سید نصیر حسینی:

طرح حامیم اقدامی ارزشمند است و ما باید با آموزش نیرو‌های شایسته آن‌ها را به نیروی توانمند انقلابی تبدیل کنیم

طرح حامیم از ۲۲ مرداد در کهگیلویه و بویراحمد به مدت یک هفته به میزبانی دانشگاه یاسوج و علوم پزشکی برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نماینده ولی فقیه در این استان گفت: طرح"حامیم" اقدامی ارزشمند است و ما باید با آموزش نیرو‌های شایسته آن‌ها را به نیروی توانمند انقلابی تبدیل کنیم.

آیت الله سید نصیر حسینی در نشست هماهنگی اجرای طرح کشوری حامیم، افزود: رویکرد نظام جمهوری اسلامی سازماندهی و توانمند سازی نیرو‌های انقلابی است.

وی بیان کرد: دانشگاهی که در درون جمهوری اسلامی ایران است خط مشی آن و جریان آن باید به شکلی مدیریت شود که محل تولید نیرو‌های ولایی، انقلابی و مذهبی باشد.

آیت الله حسینی افزود: این طرح قابل تحسین است و از همه مسئولان میخواهیم از این طرح حمایت کنند تا انسان‌هایی با تفکر انقلابی و توانمند در جامعه پرورش یابند.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های استان و مسئول اجرای این طرح هم در این نشست با بیان اینکه طرح حامیم از برکات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها است گفت: این طرح، تمرین و هم افزایی مشترک برای فعالان فرهنگی در سطح دانشگاه‌های استان است.

حجت الاسلام قلندری افزود: این طرح به صورت استانی اجرا می‌شود و سهمیه کهگیلویه و بویراحمد در اجرای این طرح ۱۷۱ نفر است.

وی با اشاره به اینکه در این طرح فعالان فرهنگی در ابتدا شناسایی می‌شوند و در ادامه در دوره‌های آموزشی، معرفتی و مهارتی شرکت می‌کنند بیان کرد: طرح حامیم، با ایجاد حلقه‌های میانی در راستای ایجاد امید و انگیزه در مجموعه‌های کنشگر انقلابی در سطح دانشگاه‌های کشور اجرا می‌شود.

حجت الاسلام قلندری افزود: دانشجویان شرکت کننده در این طرح از دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه یاسوج، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه های آزاد و پیام نور استان هستند.

وی اضافه کرد: در این طرح دانشگاه یاسوج میزبان آقایان و دانشگاه علوم پزشکی میزبان خانم ها است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و دبیر اجرای این طرح گفت: طرح کشوری حامیم با هدف جذب نیرو‌های نخبه دانشگاهی به ویژه دانشجویان فعال و انقلابی از ۲۲ مرداد به مدت یک هفته برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام مسعود داستار با بیان اینکه دوره آموزشی و مهارت افزایی بر مبنای تمدن سازی اسلام و انقلاب برگزار می شود افزود: در این دوره کارگاه‌هایی نیز برای جریان شناسی فکری، جهاد تبیین و فن بیان نیز برای شرکت کنندگان برگزار می شود.

دبیر طرح حامیم بیان کرد: در این دوره آموزشی دانشجویان با دستاورد‌های انقلاب بیشتر آشنا می شوند تا در عرصه‌های مختلف برای حمایت از آرمان‌های انقلاب ایفای نقش کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم در این نشست با تاکید بر حمایت از دانشحویان مومن و متعهد گفت: یکی از رسالت‌های دانشگاه تربیت جوانان مومن، متدین و متعهد برای آینده جامعه است.

رئیس دانشگاه یاسوج نیز در این نشست با بیان اینکه دانشگاه و حوزه جایگاه ارتقاء علمی و فرهنگی هستند گفت: وظیفه مسئولان و دست اندکاران دانشگا‌ه ها این است که به مقوله فرهنگی نگاه جدی داشته باشد.

کرمی اضافه کرد: برگزاری کاروان‌های راهیان نور، طرح شمس، شاگردان مکتب سلیمانی از دیگر فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه یاسوج در این مدت بوده است.

کلمات کلیدی