حجت الاسلام دکتر حسین کرتی خورگو:

شهید دکتر مصطفی چمران نمونه واقعی از یک شخصیت علمی بسیجی با افکاری انقلابی بود

حجت الاسلام حسین کرتی خورگو مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان هرمزگان به مناسبت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و گرامیداشت روز بسیج اساتید پیامی صادر کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام حسین کرتی خورگو مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان هرمزگان به مناسبت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و گرامیداشت روز بسیج اساتید پیامی صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

باسمه تعالی
شهید دکتر مصطفی چمران نمونه واقعی از یک شخصیت علمی بسیجی با افکاری انقلابی بود که فرهنگ فداکاری و ایثار را به فعلیت رساند. او به این یقین رسیده بود که بسیج به عنوان پشتوانه و ذخیره اسلام ناب محمدی (ص) باید به عنوان درختی تناور در این کشور ریشه دوانیده تا تا دلاور مردان و زنان بسیجی در همه جبهه های انقلاب از تفکرات آینده­ ساز امام خمینی( قدس سره) حفاظت نمایند و به این باور رسیده بود که بسیج حرکتی برآمده از هویت و فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی و نمونه عالی درک معنوی و غیرت ملت ایران برای دفاع از شرف و عزت این سرزمین می باشد. همانگونه که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)فرمودند: بسیاری از پیشرفت ها و موفقیت های نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف مرهون تفکر بسیجی است.

شهید مصطفی چمران مصداق بارز آیه ۲۰ سوره توبه است که خداوند متعال می‌فرماید: «الّذین آمنوا وهاجروا وجاهدوا فی سبیل اللّه بأمْوالهمْ وأنْفسهمْ أعْظم درجةً عنْد اللّه ۚ وأولٰئک هم الْفائزون» کسانی که ایمان آوردند و هجرت کردند و با اموال و جان‌های شأن در راه خدا جهاد نمودند در نزد خداوند دارای منزلت و مقامی بزرگ‌تر هستند و آنان سعادتمند و رستگارند. شهید چمران عاشق شهادت بود؛ این مطلب را می‌توان در آخرین وصیت نامه او مشاهده کرد.

او می‌نویسد: برای مرگ آماده شدم این امر طبیعی است که مدت‌ها با آن آشنا هستم، ولی برای اولین بار وصیت می‌کنم، خوشحالم در چنین راهی به شهادت می‌رسم، خوشحالم که از عالم بریده‌ام، همه چیز را ترک گفتم، علایق را زیر پا گذاشتم؛ تا آنجا که می‌نویسد: «با آغوش باز به استقبال شهادت می‌روم».

در واقع در یک جمله کوتاه باید گفت: سه ویژگی برجسته ایشان مهاجر الی الله، مجاهد فی سبیل الله، و فانی فی الله بودن است. اینجانب با تعظیم به مقام شامخ شهیدان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و تجلیل از ابتکار نامگذاری سالروز شهادت دکتر چمران، روز بسیج اساتید را به محضر رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی)، خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و جامعه دانشگاهی به ویژه اساتید دانشگاه پیام‌نور استان هرمزگان تبریک گفته و از خداوند متعال سربلندی همه اساتید بسیجی را در راه خدمت به میهن اسلامی با پیروی از منویات گرانقدر مقام معظم رهبری مسئلت می نمایم.

کلمات کلیدی