حجت الاسلام سیدحمید حسینی:

شهادت حاج قاسم سلیمانی منجر به خروج آمریکایی ها از عراق شد

حجت الاسلام سیدحمید حسینی گفت: شما متوجه نمی‌شوید که حضور آمریکایی‌ها در عراق چه تبعاتی دارد حتی ما هم نمی توانستیم آزادانه در عراق عمل کنیم ولی در حال حاضر وقتی وارد عراق می شویم تفاوت را احساس می کنید و در حال حاضر به دنبال آمریکایی‌ها می‌گردیم نه اینکه آمریکایی‌ها دنبال ما بگردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام سیدحمید حسینی رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی عراق در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی که در مهدیه نهاد برگزار شده بود با اشاره به موضوع انتقام سخت گفت: آیا گمان میکنید که انتقام سخت گرفته نشده است؟ شما در شرایط عراق حضور نداریدباید بدانید که ۱۶۵,۰۰۰ نیروی نظامی در عراق وجود داشت و فقط این‌ها آمریکایی‌ها بودند و تقریباً ۳۳ کشور را آمریکا با خودش همراه کرده بود و تمام استان‌ها را تقسیم کرده بود، یعنی نجف را به اسپانیا داده بود، کربلا را به ایتالیا داده بود، بصره را به انگلیسی ها داده بود، کوت را به اوکراینی ها داده بود و همین گونه سایر بخش ها را تقسیم بندی کرده بود و خودش این‌ها را اداره می‌کرد.

وی در ادامه افزود: آیا فکر می کنید این ها  عراق را رها می کردند و ما که در آنجا بودیم محال بود که اینها عراق را رها کند امروز که بنده دارم صحبت می کنم نباید هیچ نیروی آمریکایی در عراق حضور داشته باشد و آیا این انتقام سخت نیست؟ چه کسی آمریکایی ها را از عراق بیرون کرد؟ حاج قاسم و خون حاج قاسم باعث خروج آمریکایی ها از عراق شد.

حجت الاسلام سیدحمید حسینی گفت: شما متوجه نمی‌شوید که حضور آمریکایی‌ها در عراق چه تبعاتی دارد حتی ما هم نمی توانستیم آزادانه در عراق عمل کنیم ولی در حال حاضر وقتی وارد عراق می شویم تفاوت را احساس می کنید و در حال حاضر به دنبال آمریکایی‌ها می‌گردیم نه اینکه آمریکایی‌ها دنبال ما بگردند.

وی در ادامه عنوان کرد: من در حال حاضر می‌گویم اگر کسی در عراق به ما نشان دهد که آمریکایی‌ها کجا وجود دارند به او هدیه می دهیم و بدانید که در حال حاضر دنبال آمریکایی‌ها در عراق می گردیم آیا این انتقام سخت نیست؟ ما دگر چه چیزی از انتقام می خواهیم البته که این اتفاق برای ما یک انتقام سخت است و اگر سخت تر از این را می خواهیم ما هم امیدواریم.

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی عراق  مطرح کرد: زمانی که حاج قاسم در عراق شهید شد خون حاج قاسم توانست آمریکایی‌ها را از کشور عراق کشور اهلبیت بیرون بکند و فراری بدهد. وقتی که دو سال قبل به سفارت آمریکا حمله کردیم و در را شکاندیم و آن جا را آتش زدیم آنها از ما انتقام گرفتند در قبال این موضوع  حاج قاسم ما را شهید کردند و دو روز بعد از این اتفاق بود که حاج قاسم را به شهادت رساندند ولی من می دانم که با این کار چقدر حاج قاسم خوشحال شدند، حاج قاسم وقتی که فهمید ما به سفارت آمریکا حمله کردیم و درب سفارت آمریکا را شکاندیم (چون می دانید که سفارت آمریکا بزرگترین سفارت در دنیاست) و وارد شدیم آنقدر خوشحال شدند و به نظر بنده آرزوی حاج قاسم در دنیا این بود که آمریکا در عراق و در کشور اهل بیت اینقدر ذلیل شود.

وی در پایان گفت: الان در عراق بنده اعلام می کنم هر کسی که یک آمریکایی را به ما نشان بدهد ما به او جایزه می دهیم و دست او را می‌بوسیم و این انتقام سخت برای آمریکاست.

کلمات کلیدی

تصاویر