حجت الاسلام اسماعیل پاک نژاد:

دین اسلام به جایگاه زنان جامعه کرامت بخشید

حجت الاسلام اسماعیل پاک نژاد گفت: امروز در جامعه اسلامی می‌بینیم که حجاب نه تنها مانعی برای حضور فعال بانوان در جامعه نیست

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام اسماعیل پاک نژاد، مسئول دفاتر نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان، در مراسم روز شهادت حضرت زهرا(س) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس بیان کرد: حضرت زهرا(س) در کانون بحران و مسائل جامعه رشد و تربیت یافت، به مسائل زمانه خود آگاه بود و با بصیرت توانست در دفاع و تثبیت مسیر ولایت ایفای نقش کند.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان گفت: امروز می توان با نگاهی به جایگاه زنان در جوامع غربی، بر اهمیت و عنایت اسلام ناب محمدی به زنان و حقوق آنان در خانواده و اجتماع پی برد.

حجت الاسلام اسماعیل پاک نژاد عنوان کرد: با توجه به قدرتی که رسانه در دنیا ایجاد کرده، باید برای مقابله با روایت های غیر صحیح رسانه ای دشمن جامعه را واکسینه کرد و در جنگ نابرابرمجازی، نا برابر از این نظر که این فضای مجازی، زمین بازی متعلق به دشمن هست، از نرم افزارها، اینترنت، و ... همانطور که میبینید، از انتشار تصویر و نام حاج قاسم، جلوگیری میشه پست های مجازی مربوط به این شهید بزرگوار رو پاک میکنند و به صفحات مجازی که از شهید نامی ببرد اخطار بسته شدن صفحاتشون داده می شود همه ی اینها نشان از یک جنگ نابرابر دارد که جوانان باید با جهاد تبیین به مقابله با آن بپردازند.

وی گفت: قدرت نفوذ رسانه های مجازی به گونه ای هست که حتی بچه های ۶ساله هم دسترسی به راحتی به آن فضا و نرم افزارها دسترسی دارند بگونه ای که بالاترین نفوذ رسانه طبق بررسی های انجام شده از سنین نوجوانی شروع می گردد.

حجت الاسلام اسماعیل پاک نژاد بیان کرد: باتوجه به اینکه فرمان این فضا دست ما نیست، بر همین اساس با بهره گیری از ضریب نفوذ فضای مجازی بین اقشار مختلف مردم با انتشار شبهات و دروغ پراکنی در مورد نگاه دین اسلام به بانوان، مردها را برتر و آزادتر و زن ها را محدود و بی ارزش نشان می‌دهند، حال آنکه حقیقت چیز دیگری است و نگاه اسلام به بانوان یک نگاه منزلتی است، اما نگاه غرب به بانوان بصورت نگاه کالا محوراست، در دین مبین اسلام نگاه به بانوان و آقایان یکی است، ملاک ارزش چه زن و چه مرد میزان تقوای هر فرد است.

مسئول دفاتر نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه ویژگی ها و ماموریت های زن و مرد در خانواده و جامعه متفاوت است، گفت: هیچکدام به خاطر زن و مرد بودن برتری ندارند، هرکس تقوایش بیشتر برتریش بیشتر است. یک بانو می‌تواند رشدکند تا به این جایگاهی که حضرت زهرا(س) رسیده است برسد.

حجت الاسلام پاک نژاد، بیان کرد: برخی در پی تهاجم فرهنگی و جنگ رسانه ای غرب علیه اسلام، بحث حجاب رو عامل عقب افتادگی می‌دانند و باعث عدم حضور زن در جامعه، اما درست برعکس است، زنی که حجاب داشته باشد به جای جذابیت های زنانه اش می‌تواند اندیشه و تفکرش را نشان بدهد و بصورت ایمن در جامعه حضور فعال داشته باشد.

وی با بیان اینکه بر خلاف نگاه غرب به بانوان که نگاهی ابزاری است، گفت: امروز در جامعه اسلامی می‌بینیم که حجاب نه تنها مانعی برای حضور فعال بانوان در جامعه نیست بلکه همانطور که می دانیم پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، بانوان در جایگاه های مختلف از جمله در فضای علمی و دانشگاهی به عنوان اساتید، اعضا هیات علمی دانشگاه‌ها، عرصه های اجتماعی، و پیشرفت جامعه نقش تاثیرگذارتری ایفا می کنند.

حجت الاسلام اسماعیل پاک نژاد در ادامه بیان کرد: معصومین چند مدل ویژگی دارن که مشترکه، اما بعضی از ویزگی ها برای برخی معصومین خاص است،و حضرت زهرا(س) دو ویژگی خاص دارند؛ اولین ویژگی جایگاه این بانو نزد رسول خدا(ص) هست که می فرماید: " فاطمه پاره وجود من است، هرکسی او را به غضب آورد مرا به غضب آورده است" اولین نفری که رسول خدا بعد از هر سفر به پیش او میرفت حضرت فاطمه(س) بود، و درجای دیگر آن حضرت خطاب به حضرت فاطمه می فرمایند: "همانا خداوند عالم با غضب تو غضبناک و با رضایت تو خوشنود خواهد شد." حضرت فاطمه زهرا(س) بانویی است که در اوج جوانی جوری عبادت میکند که از آثارعبادت پاهای حضرت متورم می‌شد.

وی بیان کرد: همسایه داری و روابط اجتماعی حضرت بسیار زبان زد بود بطوری که امام حسن(ع) می فرمایند مادرم تا صبح گریه می‌کرد و برای همسایه ها، دعا می کردند. و قتی از ایشان می پرسیدیم چرا براى همسایگان و دیگران دعا مى‌کنى و براى خود دعا نمى‌کنى؟ می‌فرمود: الجار ثمّ الدّار. اوّل همسایه ، سپس خانه خود.

حجت الاسلام پاک نژاد، گفت: حضرت زهرا در عین اینکه یک مادر نمونه در تربیت فرزند بودند، حضور فعال اجتماعی و معنوی داشتند، ایشان باری رو بلند کرد که کسی نمی‌توانست بلند کند، و کار ویژه حضرت زهرا(س) این بود که جایی ایستادگی کرد که هیچکس نمی‌کرد، آمد پای میدان دفاع ازولایت جامعه اسلامی حضرت علی(ع) جایی که دیگران حاضر به ورود نبودند، جایی که حتی مردان هم ورود نکردند، و در این مسیر دفاع از ولایت از هیچ چیز نمیترسید، با وجود اینکه به حضرت هتک حرمت شد و ماجرای در و دیوار و کوچه اتفاق افتاد، تا آخرین لحظه از ولایت دفاع کردند.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه کار حضرت زهرا(س) در آن دوران در دفاع از ولایت همان جهاد تبیین مورد تاکید مقام معظم رهبری است، بیان کرد: حضرت فاطمه(س) حرف خودشان را زدند و‌از هزینه آن حرف نترسیدند، و در میدان حضور داشته و تمام قد از ولایت دفاع، و بیان میکنند" سعادتمند حقیقى کسى است که على را در حیات او و پس از رحلتش دوست بدارد"

کلمات کلیدی

تصاویر