در دانشگاه فرهنگیان کردستان صورت گرفت:

دیدار جمعی از اعضای ستاد طرح حامیم کردستان با نماینده ولی فقیه در استان

دبیر طرح حامیم استان کردستان همچنین با ارائه فعالیت های انجام شده در راستای برگزاری طرح حامیم در استان بیان کرد: سهمیه این استان، تعداد۲۲۲ نفر دانشجو می باشد که با توجه به ظرفیت هر دانشگاه این آمار در بین دانشگاه های استان تقسیم گردیده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جمعی از اعضای ستاد طرح حامیم استان کردستان با حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان دیدار کردند.

در این نشست که با حضور حجت الاسلام فرهنگیان دبیر طرح، حجت الاسلام دکتر منادی مسئول کمیته رسانه و مسئولان اجرایی دفاتر نهاد استان به عنوان اعضای کمیته های سه گانه این طرح برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی ضمن خیر مقدم، با اشاره به اهمیت کار در دانشگاه به خاطر ارتباط با نسل جوان و مطالبه گر، خاطرنشان کردند: در اهمیت کار شما همین بس که رهبر معظم انقلاب فرمودند: وقتی با جوانان هستم و در محیط جوان قرار دارم، احساس من مثل احساس کسی است که در هوای صبحگاه تنفس می‌کند؛ احساس تازگی و طراوت می‌کنم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه به لزوم کار تربیتی در دانشگاه ها اشاره کردند و گفتند متاسفانه فعالیت های آموزشی در دانشگاه ها بر فعالیت‌های فرهنگی سبقت گرفته است که این امر نشانه خوبی نیست، خصوصا در دوران کرونا که به علت عدم حضور دانشجو، فعالیت های فرهنگی کمتر شد. 

وی همچنین با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور و تعطیلی کلاس های حضوری در دانشگاه ها در مدت دوسال گذشته بیان کرد: این خلأ باید پر شود و یکی از کارهای لازم در این زمینه برگزاری طرح هایی همچون طرح حامیم است که با دانشجویان جدید ارتباط برقرار کرده تا ایشان نسبت به فضای دانشگاه و تربیت دینی آشنا شوند.

حجت الاسلام فرهنگیان مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه کردستان و دبیر طرح حامیم کردستان در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها ی برگزار شده دفاتر نهاد در دانشگاه های استان؛ به طرح حامیم به عنوان یک طرح حیاتی برای دانشگاه های استان کردستان اشاره کرد و گفت: پس از چند ترم دوری از این فضا با حضور دانشجویان در دانشگاه ها، نیروهای فرهنگی و انقلابی نیاز به یک بازآرایی جهت انجام فعالیت های فرهنگی دارند که در اصل می توان گفت هدف از برگزاری طرح حامیم، همین بازآرایی نیروهای انقلابی و فعالین فرهنگی در دانشگاه ها برای شروع یک برنامه جدید پسا کرونا می باشد.

دبیر طرح حامیم استان کردستان همچنین با ارائه فعالیت های انجام شده در راستای برگزاری طرح حامیم در استان بیان کرد: سهمیه این استان، تعداد۲۲۲ نفر دانشجو می باشد که با توجه به ظرفیت هر دانشگاه این آمار در بین دانشگاه های استان تقسیم گردیده است.

کلمات کلیدی