در دانشگاه علم و فناوری مازندران برگزار شد:

دیدار با خانواده شهید مدافع حرم سیدسجاد خلیلی بمناسبت هفته بسیج

در نشستی که با حضور حجت الاسلام محمد حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علم و فناوری مازندران با حضور در منزل شهید سیدسجاد خلیلی اولین شهید مدافع حرم شهرستان بهشهر برگزار شد

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در نشستی که با حضور حجت الاسلام محمد حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علم و فناوری مازندران ، دکتر سیدخلیل باقری مسئول بسیج اساتید و مدیر ستاد شاهد و امور ایثارگر دانشگاه ، مدیر اجرایی نهاد و جمعی از دانشجویان بسیج و اعضاء هیات دانشجویی خادم الثقلین دانشگاه با حضور در منزل شهید سیدسجاد خلیلی اولین شهید مدافع حرم شهرستان بهشهر برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر باقری مسئول بسیج اساتید دانشگاه علم و فناوری مازندران ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج از ویژگی های اخلاقی شهید خلیلی، نحوه و مکان شهادت و علاقه ایشان به احادیث و روایات و مجموعه شعر و عرفان سخن گفت.

در ادامه این نشست حجت الاسلام محمدحیدری ضمن تقدیر و تشکر از خانواده محترم شهید خلیلی و بسیج دانشجویی دانشگاه بابت هماهنگی این دیدار، شخصیت شهید و وجود رهبر فرزانه انقلاب به عنوان ولی امر مسلمین را دو الگوی ناب خواندند و یادآور شد شهدا به رهبر انقلاب اقتدا کردند و به ندای ایشان لبیک گفتند و جانشان را در راه دین و ولایت فدا کردند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه برترین مرگ ها و با فضیلت ترین مرگ ها را شهادت نزد خدا دانست و گفت: مهمترین عامل محبوبیت شهدا نزد خدا اول دلدادگی به خداوند است. معنویتی که به خدا نشان دادند و شایستگی که به آن ها اهدا شد. عامل دوم شهدا در راه خدا هزینه کردند یعنی بالاترین سرمایه وجودی خود را اهدا کردند و سومین عامل رعایت حقوق است که شهدا حق خدا را رعایت کردند.

وی در قسمت پایانی سخنان خود گفت: دغدغه امام جامعه دفاع از مرد مظلوم فلسطین ، سوریه و مظلومان عالم است که شهید خلیلی و همرزمان شهیدش حق ولایت،حق الله و حق الناس را ادا کردند و موجب سرافرازی و سربلندی پدران و‌مادرانشان شدند.

کلمات کلیدی