حجت‌الاسلام‌ و‌ المسلمین مصطفی‌ رستمی در پیامی:

درگذشت بانوی فاضله‌ی عالمه سرکار خانم سیده نرجس خاتون مجتهد نجفی را تسلیت گفت

حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین مصطفی‌ رستمی در پیامی درگذشت بانوی فاضله‌ی عالمه سرکار خانم سیده نرجس خاتون مجتهد نجفی را تسلیت گفت.

 به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین مصطفی‌ رستمی در پیامی درگذشت بانوی فاضله‌ی عالمه سرکار خانم سیده نرجس خاتون مجتهد نجفی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:

إنّا لله و إنّا الیه راجعون

مصادف با ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها مطلع شدیم بانوی فاضله ی عالمه سرکار خانم سیده نرجس خاتون مجتهد نجفی دعوت حق را لبیک گفتند.

ایشان بانویی محقق، مدرس حوزه ودانشگاه؛ پژوهشگر و دغدغه مند در عرصه های دینی و قرآن پژوهی، و برخوردار از انگیزه های مومنانه و انقلابی بوده است.

آن مرحومه پس از تحصیل، تدریس، تحقیق، تبلیغ علوم و معارف دینی، توانسته در همکاری علمی و تبلیغی با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها و با حضور در محافل علمی و معرفتی و فرهنگی و دانشگاهی در تربیت دینی و انقلابی تعداد فراوانی از دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور نقش آفرینی مناسبی داشته باشد.

وی با تأسّی از  جدّ بزرگوارش آیت الله سید یونس مجتهد نجفی اردبیلی رضوان الله تعالی علیه (مبارز و رهبر قیام مسجد گوهر شاد مشهد، علیه کشف حجاب در دوره رضاخان خائن) توشه باری از اخلاص و مجاهدت  برای خویش ذخیره و برگی پر افتخار به تاریخ بانوان ایران زمین افزود.

بدون تردید طرح ها، سیره و روش تربیتی آن مرحومه برای دانشجویان عزیز در رشته های مرتبط قابل استفاده خواهد بود.

در پایان این مصیبت را به خاندان محترم، همسر معزّز، شاگردان و علاقمندان آن مرحومه تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علوّ درجات، غفران و رحمت الهی را برای ایشان مسئلت می نمایم.

                                                                                                                                                                                                                                             مصطفی رستمی

کلمات کلیدی