حجت‌السلام دکتر سجاد بیگی:

دانشگاه باید با مدیریت علمی و فرهنگی پیش برود

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان‌غربی: دانشگاه مرکز تحول علمی، معنوی، اخلاقی، فرهنگی و جامعه بوده و دانشگاه مرکز و منبعی برای تربیت نیروهای متخصص و تحویل آن‌ها به جامعه است و در این جایگاه که در بین همه سازمان و ادارات و هر قشری که تلاش و کار می‌کند به دانشگاه مرتبط می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌السلام دکتر سجاد بیگی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان‌غربی، ۱۷ اردیبهشت در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌غربی اظهار کرد: دانشگاه مرکز تحول علمی، معنوی، اخلاقی، فرهنگی و جامعه بوده و دانشگاه مرکز و منبعی برای تربیت نیروهای متخصص و تحویل آن‌ها به جامعه است و در این جایگاه که در بین همه سازمان و ادارات و هر قشری که تلاش و کار می‌کند به دانشگاه مرتبط می‌شود.

حجت‌الاسلام دکتر سجاد بیگی بیان کرد: تربیت نیروی انسانی اگر شایسته انجام گیرد تحول جامعه سریع‌تر اتفاق می‌افتد، دانشگاه در دوران قبل و بعد از انقلاب محل تحول و روشنگری بوده و هست، استقلال در عرصه های تکنولوژی پیشرفته امروز ما به برکت پژوهش‌ و تولید علم و تلاش‌های دانشگاهیان بوده است. امروز اگردر تجهیرات نظامی، پزشکی مهندسی و سایر علوم که حرفی برای گفتن در مقابل استکبار جهانی و سایر کشورهای جهان داریم به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.

وی در ادامه افزودند: لازمه تحول در دانشگاه حمایت از پژوهش‌های مختلفی در زمینه شکل گیری دانشگاه اسلامی مبتنی بر فرهنگ ایرانی و اسلامی است که باید دردانشگاه مورد توجه مسئولین این امر صورت بگیردو از مطالبات اصلی مقام معظم رهبری محسوب می‌شود.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور اذربایجان غربی در ادامه گفت: مسئولین دانشگاه باید با ریشه‌یابی مشکلات و استفاده از ظرفیت و تفکرات ناب اساتید و استعداد دانشجویان نقشه راهی برای برون رفت از مشکلات جاری داشته باشند و باید دانشگاه با مدیریت علمی و فرهنگی پیش برود، امروزه دشمن اعتقادات، باورها، اصول، غیرت و فرهنگ ما را مورد هدف قرار داده است.

حجت‌الاسلام بیگی عنوان کرد: دشمنان امروز امید جوانان ما را نشانه گرفته اند و ما می‌توانیم جوانانی غیور و شهادت طلب تربیت کرده و توطئه‌های دشمنان را خنثی کنیم.

وی گفت: اگر به خدا تکیه و توکل کنیم و طبق فرمایشات و اصول امامین انقلاب پیش رویم قوی‌تر شده و مشکلات ما برطرف خواهد شد؛ از همه جای جهان دست به دست هم داده‌اند و با سیاه نمایی دستاوردهای نظام را زیر سوال می‌برند و برای مقابله با این اتفاق بیانیه گام دوم حضرت آقا باید توسط اساتید برای جوانان تبیین و به جهاد تبیین توجه ویژه‌ای شود

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان‌غربی اضافه کرد: ایجاد اخلاق و معنویت در دانشگاه بسیار مهم است و برای ایجاد نشاط و تحرک در دانشگاه کم کاری شده و در این زمینه نیاز است فعالیت‌های بیشتری صورت پذیرد و همچنین در زمینه ایجاد نشاط در بین دانشجویان کارهای موثری انجام گیرد که این موضوع ازمطالبات مقام معظم رهبری هم هست؛ همچنین ایجاد یادمان شهیدگمنام در محیط دانشگاه بر فضای معنوی دانشگاه نقش بسزایی دارد .

کلمات کلیدی