حجت ‌الاسلام‌ دکتر حمید مقامی:

دانشجو حلقه میانی بین مردم و حاکمیت است

بیست و ششمین جلسه مسئولین واحد های نهاد رهبری با حضور حجت الاسلام دکتر مقامی مسئول نهاد، حجت الاسلام مهدوی معاون نهاد و مسئولین مراکز نهاد به صورت حضوری و همزمان مجازی برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام مقامی ضمن تشکر از همکارانی که سوگواره معنوی شهر ادب را برگزار کردند، گفت: هدف اصلی از برگزاری ویژه برنامه های معنوی شهر ادب ایجاد یک جریان سازی فرهنگی در دانشگاه بود و لازمه یک جریان سازی موفق نظارت، استمرار برنامه ها و بازنگری محتوا و فرایند فعالیت هاست.

حجت الاسلام دکتر حمید مقامی با اشاره به اهمیت جلوگیری از هدر رفت محتوا در برنامه ها بیان کرد: محتوا باید برای مخاطب جذاب، به‌روز، متناسب با فضای حقیقی و مجازی باشد و ویژه برنامه های شهر ادب باید به صورت ترکیبی هم حضوری و هم مجازی طراحی و اجرا شود.

وی با بیان ضرورت نقش کانون ها و تشکل ها یادآور شد: مجموعه نهاد رهبری به دنبال ایجاد رفاقت و همکاری با بخش های مختلف دانشگاه، تشکل ها و کانون ها است و قصد انجام کارهای موازی را ندارد.

این استاد حوزه و دانشگاه یکی از آسیب های مهم کار تیمی را بخشی نگری دانست و اضافه کرد: در انجام کارهای گروهی باید از بخشی نگری فاصله گرفت و از دید بقیه همکاران در واحدهای دیگر نیز به برنامه ها نگاه کرد و نقدهای سازنده داشت.

وی با اشاره به نزدیک بودن روز دانشجو عنوان کرد: حتما باید در برنامه های گرامی داشت روز دانشجو، آنها را در تصمیم گیری و اجرا دخیل کرد، پاسداشت روز دانشجو یعنی سپردن کار به خود دانشجو. همچنین از اساتید و کارکنان که به نوعی دانشجویان دیروز محسوب می شوند نباید غافل شد.

حجت الاسلام مقامی با بیان اینکه باید به عنوان یک الگو از شعار زدگی پرهیز شود، افزود: دانشجو حلقه میانی بین مردم و حاکمیت است و این محور کار دانشجویی است.

وی گفت: همچنین ما باید کمک کنیم تا حلقه های میانی درست شود و راه اندازی حلقه های دانشجویی براساس فرمایشات مقام معظم رهبری جهت حل مشکلات مردم توسط خود دانشجویان در دستور کار باشد.

کلمات کلیدی