حجت الاسلام حسینی؛

حضرت زهرا بانوی برگزیده از اولین تا آخرین می‌باشد

مسئول نهاد دانشگاه پیام نور تهران غرب: حضرت زهرا سلام الله علیها بالاتر از مریم مقدس است زیرا در روایات داریم حضرت مریم بانوی برگزیده است اما حضرت زهرا بانوی برگزیده از اولین تا آخرین می‌باشد.

 به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام حسینی مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان تهران در رابطه با شخصیت حضرت زهرا علیهاالسلام با توجه به استدلالات قرآنی گفتند: می توان به این معنا رسید که حضرت زهرا سلام الله علیها بالاتر از مریم مقدس است زیرا در روایات داریم حضرت مریم بانوی برگزیده است اما حضرت زهرا بانوی برگزیده از اولین تا آخرین می‌باشد.

حجت الاسلام حسینی به شاخص‌های رفتاری و شخصیتی حضرت زهرا پرداختند اولین شاخص رفتاری حضرت، عبادت ایشان بود برای اثبات این این اخلاق سخن حسن بصری که از افراد عام و خنثی جامعه بوده کافی است. (دختر پیامبر صلوات الله علیه زاهد ترین و بی میل ترین افراد به دنیاست) دومین شاخص رفتاری حضرت دغدغه و غصه امت را داشتن بود به صورتی که برای همسایه‌ها اول دعا میکردند، بعد اهل خانه (الجار ثم الدار) سومین شاخص که بارزترین از اخلاق ایشان بوده حیات و عفت حضرت می باشد. که می توان به داستانی اشاره کرد که فرموده بودند از نگرانی‌های من پس از مرگم تابوتی است که در آن قرار می‌گیرم مبادا بدن مرا کسی ببیند.

حاج آقای حسینی در رابطه با این خصوصیت رفتاری از آقای ویل دورانت نویسنده کتاب لذات فلسفه نام بردند که ایشان گفته بودند (خانم ها فهمیده‌اند که دست و دلبازی آنها در مقابل مردها از ارزش آنها میکاهد و فایده‌ی دیگری ندارد.

همچین حاج آقای حسینی نظریه‌ی آقای ویل دورانت را نقد کردند که ایشان گفته بود(حیا امر غریزه نیست) خیرحیا امری غریزی است زیرا وقتی آدم و حوا از بهشت رانده شدند و لباس‌های بهشتی شان از آن‌ها گرفته شد به تکاپو افتاده و از برگ درختان برای خود لباس درست کردند. همچین کودک خردسال هم وقتی لباس نداشته باشد از حضور در جمع امتناع می‌کند.

در ادامه به چهارمین شاخص رفتاری ایشان که علمیت بوداشاره کردند. از اهمیت توانایی علمی حضرت زهرا این است که میتوان به کتاب مصحف فاطمیه اشاره کرد که این کتاب فی الحال نزدامام زمان می باشد. درآخر جلسه با اشاره به مقام حضرت زهرا توصیه کردند که توجه به شکوه فاطمه‌ی زهرا یک دختر و زن مسلمان رامتوجه شکوه زن در نظام آفرینش خواهدکرد تا زنان قدر خود را بیشتر بدانند و به زن بودنشان افتخار کنند واز شخصیت استوار بر خوردار باشند.

و درپایان به پرسش های اعتقادی پاسخ دادند وبه طرح اندیشه تمدن ساز اشاره کردند.

کلمات کلیدی