حجت الاسلام دکتر سجاد بیگی:

جهاد تبیین یکی الزامات بیانیه گام دوم انقلاب است

نشستی صمیمی بین شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه و نهاد رهبری دانشگاه در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، نشستی صمیمی بین شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه و نهاد رهبری دانشگاه در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد.

در این دیدار حجت الاسلام دکتر سجاد بیگی به اهمیت دادن در الویت های فعالیت های بسیج اشاره کرده و گفت:بسیج دانشجویی یادگار ارزشمند و مدبرانه حضرت امام (ره) است، لذا باید افرادی که دارای روحیه انقلابی، جهادی و دارای عزم راسخ هستند باید در این مجموعه ها تربیت شده و فعالیت کنند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نوراستان آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به نقش بسزای بسیج دانشجویی در تحقق بخشیدن بیانیه گام دوم انقلاب گفت: امام خمینی (ره) ۶ رسالت، دفاع از انقلاب و اسلام در دانشگاه‌ها، پاسداری از اصل نه شرقی و نه غربی، پیوند حوزه و دانشگاه، جلوگیری از نفوذ ایادی بیگانه، تبیین چارچوب‌های اصیل اسلام ناب و تشکیل حکومت جهانی اسلام را برای بسیج دانشجویی ترسیم کرده‌اند؛ در این بین بسیج دانشجویی نقش بسزایی در تحقق بخشیدن به این آرمان ها و همچنین توضیه های بیانیه گام دوم انقلاب دارد، بسیج دانشجویی به دلیل سازمان یافته بودن و همچنین دارا بودن بدنه ای که شامل جوانان مومن ومتعهد است می تواند مورو محرکه تحقق این بیانیه ارزشمند رهبر معظم انقلاب باشد.

حجت الاسلام دکتر سجاد بیگی در ادامه با اشاره به الزامات بیانیه گام دوم انقلاب و همچنین ماموریت بزرگی که رهبر انقلاب با عنوان جهاد تببین مطرح کردند گفت: جهاد تبیین یکی الزامات بیانیه گام دوم انقلاب است؛ بیانیه گام دوم انقلاب، فراتر از مباحث آن در کلیتش، چارچوب منطقی برای جهاد تبیین ارایه داد و اینکه چه موضوعی و با چه رویکردی باید تبیین شود که در عین حال موثر باشد و اینکه چه کسانی عهده دار تبیین باشند. ما باید در شناساندن موفقیت ها و دستاوردهای نظام در فضای مجازی جهادگونه تلاش کنیم. و تبلیغات منفی و مسموم نظام سلطه را خنثی کنیم.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت تبیین دستارودها انقلاب گفت: ما آماده ایم جان ناقابل خود را در راه جهاد فدای رهبر عزیز و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی کنیم، برای همین باید به گفته رهبر انقلاب در موضع حمله قرار گرفت و فعالیت ها و برنامه های خود را با تمام توان به طور تخصصی نسبت به آگاهی بخشی و پررنگ کردن دستاوردهای رفاهی، نظامی،علمی و اقتصادی انقلاب اسلامی در بین دانشجویان تنظیم کنیم.

در انتهای نشست دانشجویان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص مطالبه گری و مسایل فرهنگی دانشگاه پرداختند. در پایان این دیدار هدایایی از طرف دفتر نهاد رهبری دانشگاه به بسیجیان اهدا گردید

کلمات کلیدی

تصاویر