حجت السلام دکتر عارفی:

بیماری کرونا آزمایشی الهی است که در آن خوبها از بدها نشان داده می‌شوند

به همت امور فرهنگی مرکز آموزشی درمانی شهید باهنر (وابسته به دفتر نهاد رهبری)، مراسم یادبود و بزرگداشت شهیده سلامت "الهام یوسف زاده" در آن مرکز برگزار گردید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام دکتر عارفی،مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مراسم یادبود و بزرگداشت شهیده سلامت "الهام یوسف زاده" اظهار داشت: از زمان ۸ سال دفاع مقدس زمان زیادی می گذرد و ما همان موقع پرستاران زیادی را داشتیم که می جنگیدند، جان می دادند و شهید می شدند و یا مجروح و معلول می شدند، پزشکان عزیزی را داشتیم که در زمان جنگ با حداقل امکانات در کنار خودمان جانفشانی می کردند و به شهادت می رسیدند. یاد و خاطره همه آنها را زنده نگه می داریم و اگر آسمانی شدند شهیدند و شهید زنده است همانطور که شهید صفت خداوند است و بر هر کاری گواه است.

حجت الاسلام عارفی افزود: این بیماری کرونا آزمایشی الهی است که در آن خوبها از بدها نشان داده می شوند، حضرت ابراهیم را خداوند به آزمایشات سختی مبتلا کرد، در این بیماری که میلیون ها انسان در دنیا مبتلا شدند و جان خود را از دست دادند آنهایی که به بشریت خدمت کردند سرافراز هستند و آنهایی که خیانت کردند، روسیاه هستند و خوشا به حال کسانی که خدمت کردند. بهترین خادمان این جبهه پزشکان، پرستاران و مجموعه های درمانی عزیز بودند که در این راه ایثار کردند و خداوند آنها را پذیرفت.

وی در ادامه افزود: بنده این شهادت را به خانواده ایشان هم تبریک میگویم زیرا در بهترین وجه و حالت که خدمت به بندگان خداوند بود و روسفید در درگاه الهی بودند پیش خداوند رفتند. شهادت چیزی است که آرزوی مردان الهی است و علت اینکه شهید سلیمانی آرزوی شهادت داشتند به خاطر جایگاه والای این موضوع است. همانطور که شهادت برای دفاع از خاک مهم است برای دفاع از جان انسان ها هم مهم است، یکجا مرمی سرخ و ترکش کسی را به شهادت می رساند و یکجا ویروس، آنچه که در این بین اهمیت دارد میزان معرفت و نیت پاک و ایثاری است که در هر شخص وجود دارد که مراتب شهدا را از همدیگر متمایز می کند.

دکتر عارفی در پایان ضمن تشکر از رئیس بیمارستان شهید باهنر، معاون درمان، رئیس دانشگاه، امور فرهنگی بیمارستان شهید باهنر و همه کسانی که باعث برگزاری بزرگداشت این شهیده سلامت شدند تشکر و قدردانی نموده و گفت: از خداوند می خواهیم که روح این بزرگواران را قرین رحمت واسعه خودش گرداند و با روح صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و فرزند عزیزش حسین بن علی (علیه السلام) محشور گرداند و شهادت در راه خودش و در رکاب حضرت حجت را نصیب ما گرداند.

کلمات کلیدی