حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مشهد برگزار شد:

بیست و چهارمین مراسم دانش‌آموختگی «معرفت‌جویان»

آیین تجلیل از دانش آموختگان «حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان» در مسجد حضرت زهرا (سلام الله علیها) دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، آیین تجلیل از دانش آموختگان «حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان» در مسجد حضرت زهرا (سلام الله علیها) دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

این مراسم که به صورت سالانه برگزار می شود، از دانش آموختگان (معرفت جویان) حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان طی مراسمی باشکوه تقدیر و تجلیل به عمل می آید، امسال نیز از دانش آموختگان (معرفت جویان) سال ۱۳۹۷ تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

شایان ذکر است این مراسم با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فردوسی حجت الاسلام حسینی مطلق و همچنین مدیر ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی تولیت آستان قدس رضوی حجت الاسلام فرازی نیا، و مسئول حوزه علوم اسلامی شهید بهشتی حجت الاسلام صادقی برگزار گردید.

در ابتدا مراسم حجت الاسلام حسینی مطلق در جمع دانش آموختگان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گفت: حضور حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در دانشگاه بزرگی مانند دانشگاه فردوسی فرصت مغتنمی است.

وی بیان کرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه متولی این امر است و بار این مسئولیت هم به دوش «حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان» است، و جا دارد از مدیریت حوزه و مسئولین تشکر کنم که حقیقتاً بسیجی وار و جهادی کار می‌کنند که البته تا رسیدن به قله فاصله زیادی داریم اما در یک مقایسه ساده و گذرا وقتی که مرکز مشهد را با استان‌های دیگر مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم که به برکت امام رضا (علیه السلام) اوضاع، اوضاع خوبی است.

حجت‌الاسلام حسینی مطلق ادامه داد: ان شاء الله تمام کسانی که در این مرکز رشد پیدا می‌کنند در آینده نه چندان دور جزء مدیران خوب و لایق این مملکت باشند. و دعا می‌کنیم در سایه عنایات امام رضا (علیه السلام) با تلاش دوستان و حمایت مسئولین که می‌طلبد بیش از گذشته باشد، شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی در پایان گفت: امیدواریم امسال و سال آینده، سال بسیار خوبی باشد در جهت رشد دانش و خانواده که مقام معظم رهبری نیز به آن سفارش کرده‌اند، که ما آن را سرلوحه کار خودمان در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان قرار خواهیم داد.

حجت الاسلام فرازی‌نیا بیان کرد: باید این پیام‌ها را دریافت کنید که «خذوا ما آتیْناکمْ بقوّةٍ» (بقره/۶۳) این پیام خدا به حضرت یحیی است که ای یحیی «یا یحْیی خذ الْکتاب بقوّةٍ» (مریم/۱۲)، این توفیق را که به تو کتاب دادم، مردانه بگیر و پای آن بایست که خیر خواهی دید. اینکه به برکت نظام اسلامی زمینه‌ای برای شما فراهم شد تا تحصیل کرده اید، از اینجا به بعد هم باید ادامه دهید.

مدیریت ارتباطات حوزوی آستان قدس رضوی با اشاره به این که امروز، ما طلاب و دانشجویان باید قله‌ها را فتح کنیم و به عنوان بسیجی زمینه‌ساز ظهور در رکاب ولایت باشیم، گفت: سیاسی باشیم اما سیاست‌زده نه، ولایی باشیم اما جناحی نه، انقلابی باشیم اما متحجر نه، دنیا را ابزاری بدانیم برای آبادی دنیای خود و دنیای دیگران همت بگماریم و هرجا ایثار و مواسات لازم بود، جلو برویم اما دنیازده نشویم و هدفمان دنیا نباشد.

کلمات کلیدی

تصاویر