حجت‌الاسلام‌ عباس دشتی:

بسیج ماندگارترین یادگار معمار کبیر انقلاب حضرت امام راحل(ره) است

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: بسیج ماندگارترین یادگار معمار کبیر انقلاب حضرت امام راحل ( ره ) است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام‌ عباس دشتی در جمع مسئولین، معاونین و مدیران اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان که در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد ضمن تبریک ایام مبارک هفته بسیج افزود: پنجم آذرماه ۵۸ یکی از درخشان‌ترین برگ‌های زرین انقلاب شکوهمند اسلامی و یادآور صدور فرمان تاریخی امام راحل(ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین در مقطعی حساس و سرنوشت‌ساز است که این هفته فرصتی مغتنم برای انتقال عالمانه تفکر بسیجی در جامعه است.

وی تصریح کرد: بسیج نهاد مقدسی است که نه‌تنها انقلاب اسلامی را پاسبانی و پاسداری می‌نماید بلکه در حال سایه‌گسترانی به ملت‌های مظلوم عالم و صدور انقلاب اسلامی است و الگوی تمام‌عیار برای تمام عدالت خواهان عالم می‌باشد.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان با اشاره به اینکه تفکر بسیجی وقتی در عرصه مدیریت ورود پیدا کند شعار ما می‌توانیم در جامعه تحقق می‌یابد خاطرنشان کرد: تفکر بسیجی را می‌توان در عرصه‌های جنگ سخت همچون دفاع مقدس تا عرصه‌های جنگ نرم و همچنین در میدان‌های پیچیده دیپلماسی هرکجا که حضورداشته یک عامل مهم کامیابی برای پیش بردن جامعه و سیاست‌ها به شمار آورد.

حجت‌الاسلام‌ دشتی در ادامه تأکید کرد: امروز پاسداشت جوانمردی و تکریم بسیج تضمین‌کننده آینده کشور است و نباید نام‌آوران بسیجی جنگ فراموش شوند چراکه در همه عرصه‌ها به فرهنگ بسیج نیاز داریم که این مهم با آشنایی به وظائف اساسی، اهداف و نظام فکری بسیج که در دیدگاه‌های مقام معظم رهبری متجلی است تحقق میابد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان در پایان تصریح کرد: این شجره طیبه امروز درخت تناوری است که تاکنون توانسته با بهره‌گیری از نیروهای متعهد درصحنه‌های مختلف دفاع مقدس، دفاع حرم، عرصه سلامت، عرصه عمران و سازندگی ایران اسلامی و مقابله با هجمه‌های شوم دشمنان نقش بسیار مهمی ایفا نماید و باید با تقویت بسیج دانشجویی و اساتید، شاخص‌های فرهنگ و تفکر بسیج را در دانشگاه‌ها نهادینه نمود .

کلمات کلیدی