حجت‌الاسلام‌ امین فاطمی نیک:

ایجاد یک نهضت قرآنی می‌تواند توجه‌ها را بیش‌ازپیش به قرآن زیاد کند

رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان لرستان: ایجاد یک نهضت قرآنی می‌تواند توجه‌ها را بیش‌ازپیش به قرآن زیاد کند

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست فصلی شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های لرستان در محل دفتر استانی نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان لرستان برگزار شد. در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام‌ امین فاطمی نیک دبیر دبیرخانه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های لرستان ضمن خوش‌آمد گویی به افراد حاضر در نشست به شرح موضوع نشست پرداخت و توضیحاتی پیرامون موضوعات نشست بیان کرد.

در ادامه ر رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان لرستان با اشاره به حدیث ثقلین و نقش هدایتگری قرآن، گفت: دانشگاه‌ها باید مراکز تربیت قرآن و عترت باشند و این مهم با تشکیل یک نهضت قرآنی شکل می‌گیرد همان‌طور که نهضت سوادآموزی بی‌سوادی را در کشور ریشه‌کن کرد با ایجاد نهضت قرآنی می‌توان توجه‌ها را بیش‌ازپیش به قرآن زیاد کنیم.

حجت‌الاسلام‌ دکتر حبیب حاتمی کن کبود با اشاره به راهبرد شماره پنج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، گفت: این راهبرد مهم نباید روی زمین بماند و اجرای این راهبرد نیازمند به جریان سازی شبکه‌ای است که باید از ظرفیت استادان، دانشجویان، کارکنان و خانواده‌هایشان در راستای بهره‌گیری از مفاهیم قرآن عترت، در برنامه‌های فرهنگی و فضاسازی دانشگاه‌ها استفاده کنیم.

حاتمی با اشاره به اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر باید به شکل درست آن انجام شود، گفت: اگر از راه اشتباه امربه‌معروف و نهی از منکر انجام شد نتیجه عکس می‌دهد، پس باید در این موضوع از قرآن بیاموزیم و بر اساس مبانی آن عمل کنیم و اگر این‌گونه این فریضه واجب شکل گیرد موضع‌گیری‌ها در سطح دانشگاه‌ها درست، به‌موقع و به‌دوراز مسائل سیاسی و با جانب‌داری از حق شکل می‌گیرد.

دبیر دبیرخانه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های لرستان به ارائه توضیحات در خصوص طرح ملی حفظ قرآن کریم دانشگاهیان پرداخت و گفت: دانشگاه‌ها باید از ابزار موجود نهایت استفاده را کنند و تمامی اقشار دانشگاهیان ازجمله خانواده‌های آن‌ها را ترغیب به حفظ قرآن کریم کنند که هم ثواب اخروی دارد و هم منشأ خیروبرکت دنیوی می‌شود.

این نشست با حضور معاونین فرهنگی و کارشناسان قرآنی دانشگاه‌های استان لرستان برگزار شد که در انتهای نشست افراد حاضر به بحث و گفتگو و ارائه نظرات و پیشنهاد‌های خود در راستای ترویج و هر چه‌بهتر عملی شدن طرح ملی حفظ قرآن کریم دانشگاهیان پرداختند.

کلمات کلیدی

تصاویر