حجت الاسلام صابری تولایی:

ایام فاطمیه، خط مقدم ما در مسیر زمینه سازی برای ظهور حضرت حجت (عج) است

حجت الاسلام صابری تولایی در مراسم سالروز شهادت حضرت زهرا (س) با بیان اینکه ایام فاطمیه خط مقدم زمینه سازی در جهت ظهور امام عصر (عج) می باشد افزود: ولایتمداری و پایداری حضرت زهرا (س) در مسیر دفاع از ولایت، پیام مهمی است که امروز منتظهران ظهور امام عصر(عج) باید متوجه آن باشند.

 به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام صابری تولایی در مراسم سالروز شهادت حضرت زهرا (س) با بیان اینکه ایام فاطمیه خط مقدم زمینه سازی در جهت ظهور امام عصر (عج) می باشد افزود: ولایتمداری و پایداری حضرت زهرا (س) در مسیر دفاع از ولایت، پیام مهمی است که امروز منتظهران ظهور امام عصر(عج) باید متوجه آن باشند.

مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) و بزرگداشت ایام فاطمیه از سوی هیئت مذهبی باقرالعلوم (اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد) برگزار شد.

معرفت حضرت زهرا (س)؛ محور سلوک هستی از ابتدا تا انتها

حجت الاسلام صابری تولایی، از نقش محوری حضرت زهرا (س) در معرفی و پاسداشت جایگاه ولایت و ضرورت پایبندی به اصل ولایتمداری یاد و تاکید کرد: حصول معرفت و شناخت نسبت به دستاوردهای مبارزه و تقابل حضرت زهرا با مخالفان ولایت، پیش زمینه ی حرکت ما در مسیر آماده سازی زمینه های ظهور است و به مفهومی دیگر، ظهور حضرت ولی عصر (عج) در گرو گفتمان سازی فاطمیه و ترویج فرهنگ فاطمی بویژه در بحث ولایتمداری است و در این بین نباید از نقش اثرگذار ابزارهای رسانه‌ای غافل شد.

وی، با بیان اینکه اهمیت و تاثیرگذاری مراسم فاطمیه کمتر از ایام محرم و صفر نبوده و چه بسا در مرتبه ای بالاتر مورد تاکید است افزود: تا زمانی که فاطمیه، عاشورایی برگزار نشود، ظهور اتفاق نمی‌افتد؛ زیرا اگر ما فاطمیه را نداشته باشیم، تمدن سازی (شاید حول محور عقلانیت، علم و تجربه اتفاق بیفتد ولی) تحت لوای ولایت و حکومت اسلامی اتفاق نخواهد افتاد.

توصیف قرآن کریم از عظمت اهل بیت پیامبر (ص)

حجت الاسلام دکتر نخاولی، سخنران دیگر این مراسم نیز با ذکر این مقدمه که قرآن کریم کتاب جامع هدایت و وسیله رسیدن به قله های سعادت و کمال انسانی است افزود: در این کتاب الهی از پیامبران و بزرگان دین در آیات و سوره‌های مختلف نام برده شده که بر همین اساس برخی این مغالطه را مطرح می‌کنند که چرا نام حضرت زهرا (س) و فرزندان ایشان در قرآن کریم ذکر نشده است؟

وی ادامه داد: در پاسخ به این مغالطه باید گفت که اتفاقاً قرآن کریم از اهل بیت پیامبر (ص) بارها در آیات و سوره های مختلف یاد نموده اما نه با ذکر صریح نام، بلکه در مرتبه ای بالاتر با صفات، حالات، افعال و جایگاه شان معرفی می شوند، که این خود گویای عظمت وجودی ایشان و عدم درک این حقیقت توسط دیگران است. لذا آن هنگام که آیه ای در وصف مومنان نازل شد، پیامبر اکرم (ص) خطاب به امیرالمؤمنین (ع) فرمودند: ای علی هیچ آیه‌ای از قرآن کریم نیست که مؤمنی را به مدح ستوده باشد و تو نخستین مخاطب آن نباشی. این کارشناس مذهبی، همچنین با بیان اینکه معرفی اهل بیت پیامبر ( علیهم السلام) در آیات و سور متعدد قرآن کریم انجام شده افزود: از جمله‌ی این سوره‌ها می توان به سوره مبارکه کوثر، ضحی، قدر، نصر، انسان و آیات شریفه ی تطهیر، ولایت، لیلة المبیت، اکمال و...) اشاره کرد.

کلمات کلیدی