حجت الاسلام سید حسین حسینی:

امروز یکی از مهمترین رسالت های دانشگاه ها امیدآفرینی بین دانشگاهیان و جوانان دانشجو است

حجت الاسلام سید حسین حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مازندران به مناسبت سالروز شهادت معلم شهید، استاد آیت الله مرتضی مطهری و روز بزرگداشت مقام معلم و استاد پیامی صادر کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام سید حسین حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مازندران به مناسبت سالروز شهادت معلم شهید، استاد آیت الله مرتضی مطهری و روز بزرگداشت مقام معلم و استاد پیامی صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

هو الحکیم
۱۲ اردیبهشت، سالروز شهادت معلم شهید، استاد آیت الله مرتضی مطهری و روز بزرگداشت مقام معلم و استاد بر همه اساتید دانشگاه مبارک باد. بر اساس آموزه های اسلامی تعلیم و تعلم امری مقدس و از شئون رسولان الهی است و معلم «مظهر اسم شریف محیی» پروردگار حکیم است که نفوس مستعده انسانی را به نور علم، اعتلا می بخشد.

زمانی که جوهر علم با گوهر عمل آمیخته گردد، در جان دانشجو ماندگار می گردد و فعل و عمل، گفتار و کردار، قلم و درس و آیت و سیرت استاد، در دل متعلم نقش می بندد و شاگرد بیانگر حالات، اخلاق و آداب و مثال استاد خویش می گردد: «قلْ کلٌّ یعْمل على‌ شاکلته»؛ اثر هرکس هم شکل، نشانه و مانند او است. رسالت و هدف دانشگاه نیز، دو عنصر علم و تحقیق، کارایی علمی و جوشیدن استعدادهای علمی و دیگر روحیه‌ی تدین، حرکت صحیح، سالم سازی معنوی و روحی و انقلابی دانشجویان است.

دو عنصر تفکیک ناپذیر در تربیت دانشجو که هیچ کدام نبایستی مغفولٌ عنه بماند. به فرموده مقام معظم رهبری، بی شک یکی از عناصر صفوف مقدم در تحولات اجتماعی و انقلابی در دهه های پیش و پس از انقلاب اسلامی، دانشگاه و اساتید دانشگاه بوده که بحمدالله تا به امروز نیز این برکت و این نقش آفرینی همچنان مستمر است. دانشگاه دارای اهمیت والایی است و خدمات ارزنده‌ای در شکل گیری انقلاب اسلامی، پیروزی وتحولات پس از آن تاکنون داشته است.

اساتید گرانقدر! امروز یکی از مهمترین رسالت های دانشگاه ها در راستای اعتلای فرهنگ و اندیشه ایرانی اسلامی، امیدآفرینی بین دانشگاهیان و جوانان دانشجو، تقابل با فعالیت جریان تحریف، ناامیدی، ترغیب به مهاجرت در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی است. همان گونه که آموزش، پژوهش و تربیت جوانان که پایه و اساس پیشرفت و توسعه کشور است، بر عهده دانشگاه است، همچنین نقش محوری این فرایند نیز بر عهده معلمان و استادان جامعه می باشد. امید است در آستانه عید سعید فطر در انجام این رسالت و کسوت مقدس معلمی موفق و سربلند باشید.

اینجانب به نوبه خود ضمن ارج نهادن به مقام شامخ استاد شهید مرتضی مطهری، فرارسیدن هفته معلم را خدمت همه اساتید فرهیخته دانشگاه علوم پزشکی مازندران که دلسوزانه و متعهدانه در انجام وظایف دانشگاهی در تلاش هستند، تبریک عرض می کنم و از خدمات خالصانه تان تقدیر و تشکر می‌نمایم.

کلمات کلیدی