در دانشگاه علوم پزشکی شیراز صورت گرفت:

از حسینیه مجازی ویژه کودکان تا هیئت مجازی ویژه بزرگسالان در «سوگواره معنوی شهر ادب»

مسئول مرکز امور اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پس از سوگواره شهر ادب، این کارگروه به صورت گسترده‌تر و با اضافه شدن دیگر دانشکده‌ها، فعالیت‌های قرآنی خود را ادامه خواهد داد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مسئول مرکز امور اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ترویج فرهنگ عاشورایی هیچگاه تعطیل پذیر نیست و دفتر نهاد با بهره گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی این اقدام‌ها در حال اجرایی شدن است.

مسئول مرکز امور اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه برنامه‌های ما نه تنها همچون سنوات گذشته ویژه اعضای محترم هیات علمی، اساتید بزرگوار و خانواده های ایشان بوده بلکه در سوگواره شهر ادب امسال مخاطبین ما ، دانشجویان و جامعه دیگر دانشگاهیان را نیز شامل شده است.

محمود پورکیانی اضافه کرد: محدودیت‌هایی که کرونا در جامعه ایجاد کرد عاملی شد تا فعالیت های فرهنگی دفتر، ازجمله سوگواره شهر ادب با استفاده از فرصت های دیگری ارائه گردد و مسلما ترویج فرهنگ عاشورایی هیچگاه تعطیل پذیر نیست و با بهره گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی این اقدام‌ها در حال اجرایی شدن است.

وی در خصوص ویژه برنامه‌های صورت پذیرفته توسط این مرکز عنوان کرد: از وبینارهای عاشورا پژوهی که با همکاری مرکز مددکاری و تبلیغ دینی نهاد در دوشنبه های ماه محرم و صفر با حضور اساتید مطرح کشوری و استانی برگزار میشد، می‌توان به عنوان یکی از اقدامات اجرا شده و در حال اجرای این مرکز اشاره کرد.

مسئول مرکز امور اساتید، خانواده را محور دیگر برنامه‌های خود عنوان کرد و گفت: سلسله وبینارهای هم اندیشی خانواده با محوریت انتخاب سنجشگرانه و موضوع آیین زندگی موفق با همکاری موسسه هاتف برگزار شد. پورکیانی افزود: همچنین با مشارکت و هماهنگی های موسسه تابان، وبینارهای هم اندیشی در حوزه پرورش خلاقیت کودک ویژه فرزندان اساتید و مادران آنها، از ۱۲ مرداد تا ۹ شهریور برگزار شد.

وی از دیگر برنامه‌های این مرکز، به حسینیه مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: درسال جاری ودر بستر فضای مجازی و به همت سرکار خانم دکتر لوایی نماینده هم اندیشی استادان در دانشکده دندان پزشکی و سرکار خانم هاجری کارشناس دفتر هم اندیشی، گروه‌‌های کودکانه ویژه فرزندان و خردسالان اساتید تشکیل و تلاش شده به صورت مستمر محتواهای قرآنی در این گروه‌ها بارگذاری شود.

پور کیانی افزود: در ایام سوگواره معنوی شهر ادب مطالب و محتوای بیشتری را مرتبط با فضای محرم در قالب های مناسب و به زبان کودکانه‌، در این گروه‌ها بارگذاری شد تا رنگ و بوی یک حسینیه مجازی را مختص کودکان به خود بگیرد.

مسئول مرکز امور اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: پس از سوگواره شهر ادب، این کارگروه به صورت گسترده‌تر و با اضافه شدن دیگر دانشکده‌ها، فعالیت‌های قرآنی خود را ادامه خواهد داد.

وی در ادامه به ساخت کلیپ‌های «از حسین بگو» نیز اشاره کرد و گفت: با همکاری مرکز رسانه سینا ساخت کلیپ‌هایی با عنوان «از حسین بگو ویژه اساتید» در حال اجرا می باشد که با دعوت از چندی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان مهمان و بیان حرف های صمیمانه و عاشقانه از زبان دل با حضرت ابا عبد الله(ع)، تهیه و تدارک گردیده است.

پور کیانی در ادامه به مسابقه کتاب «حسین از زبان حسین» نیز اشاره و عنوان کرد: این مسابقه علاوه بر مخاطبین همیشگی شهر ادب، ویژه اساتید و خانواده آنها قرار داده شد که از ۲۷ شهریور ماه آغاز و در پنجم مهر ماه به پایان رسید.

وی اضافه کرد: با توجه به حضور و استقبال بسیار گسترده استادان در این نوبت از مسابقات کتابخوانی، دفتر هم اندیشی اساتید ان شاالله در فرصت های آتی اینگونه از برنامه ها را به مجموعه فعالیت‌های خود اضافه خواهد نمود.

وی با بیان اینکه به همت این مرکز و با همکاری باشگاه پرسشگران و هیئت مذهبی اساتید ، ویژه برنامه‌ای در صبح روز اربعین برنامه ریزی شد ، در ادامه عنوان کرد: این برنامه با سخنرانی و مداحی برگزار شد که امیدواریم بتوانیم با عنایت الهی و همکاری دیگر اعضای محترم دانشگاه، فعالیت‌های هیئت مذهبی اساتید را در قالب بخشی از برنامه های دفتر هم اندیشی اساتید در آینده داشته باشیم.

پورکیانی در خصوص استقبال مخاطبین از برنامه ها ،جلسات و تولیدات فرهنگی دفتربیان کرد: بازخورد‌های گرفته شده بسیار رضایت بخش بود و انگیزه ما را بابت ارائه خدمت و تلاش جهت برگزاری هر چه با شکوه‌تر برنامه‌های آتی دوچندان کرده است.

مسئول مرکز هم اندیشی اساتید در پایان مطرح کرد: از تمامی همکاران و سرورانی که صادقانه و صمیمانه ما را همراهی کردند وبا نهایت اخلاص با ما همکاری داشتند، بسیار سپاسگزارم.

کلمات کلیدی