حجت الاسلام مهدی فاطمی پور:

اجرای برنامه اندیشه تمدن‌ساز در جامعه دانشگاهی در راستای تحقق بیانیه گام دوم است

حجت الاسلام مهدی فاطمی پور گفت: برنامه اندیشه تمدن‌ساز در جامعه دانشگاهی تحقق بخشیدن به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است و با اجرای آن به برخی از شبهات پاسخ داده می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها: برنامه اندیشه تمدن‌ساز در دانشگاه‌ها، پاسخ به شبهات است معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور اعلام کرد: برنامه اندیشه تمدن‌ساز در جامعه دانشگاهی تحقق بخشیدن به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است و با اجرای آن به برخی از شبهات پاسخ داده می‌شود.

حجت الاسلام مهدی فاطمی پور در شیراز افزود: اگر جامعه‌ای قصد تمدن‌سازی دارد باید سراغ افراد تأثیرگذار برود،زیرا یکی از اهداف مهم اندیشه تمدن‌ساز استفاده از لایحه‌های تأثیرگذار جامعه در پاسخ به شبهات است.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه های کشور ادامه داد: تمام مسئولان دانشگاه ها در قبال ترویج اندیشه های رهبری با عنوان برنامه اندیشه تمدن ساز مسئول هستند و از آنجایی که پیگیری و میزان تحقق منویات مقام معظم رهبری به دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها سپرده شده به همین منظور مسئولان دفاتر باید برای اجرای این مهم تلاش جدی تری داشته باشند.

حجت الاسلامی فاطمی پور ظرفیت سازی در اجرای برنامه اندیشه تمدن ساز در دانشگاه ها را به عنوان یک مأموریت اعلام کرد و گفت: برای آشنایی با اندیشه‌های جامعه ساز؛ رهبر انقلاب، طرح اندیشه تمدن ساز را راه‌اندازی کردند تا از این طریق نگرش تحول‌آفرین و تمدن سازدر میان استادان و دانشجویان گسترش یابد.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان فارس نیز در این نشست با بیان اینکه امروزه شاهد آن هستیم که طرح اندیشه تمدن‌ساز در دانشگاه آزاد با موفقیت اجرا شده است، گفت: با توجه به اینکه تغییر سبک زندگی باید از دانشگاه شروع شود، دانشگاه آزاد اسلامی نیز با اجرای موفق طرح اندیشه تمدن‌ساز توانسته در ترویج جامعه اندیشه ساز گام بردارد.

حجت الاسلام حمید مقامی بیان کرد: در چاپ کتب‌های درس نامه اندیشه تمدن ساز شاهد آن هستیم که کمتر اندیشمندی توانسته به مباحث اندیشه اسلامی در قرآن کریم از نگاه دیگری توجه داشته باشد و بتوانند به فهم جامعه امروزی مباحث را ساده و روان بازگو کند وتلاش داریم با انجام این طرح در جامعه دانشگاهی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را محقق کنیم.

وی با اشاره به اینکه این طرح با محوریت کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن کریم بوده که درآن به سخنرانی های رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۵۳ در مسجد امام حسن(ع) مشهد پرداخته شده افزود: این طرح می تواند نقشه راه باشد برای ترویج اندیشه های رهبری که در بخش های ایمان، توحید، نبوت و ولایت به آن اشاره شده است.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان فارس اجرای این طرح در فارس را با برخورداری از استادان صاحب نام و دانشجویان مطرح کرد و افزود: با تشکیل گروه های مختلف بخش های مختلف درس نامه اندیشه تمدن ساز مورد تحلیل وبررسی قرار می گیرد وپس آن با بهره گیری از استادان دوره دیده اهداف مهم این طرح در قالب تبیین اندیشه های رهبری در جامعه دانشگاهی ترویج داده می شود

کلمات کلیدی

تصاویر