حجت الاسلام عابدی:

مهم ترین هدف برگزاری برنامه ها در ایام ماه محرم ترویج معارف حسینی و معارف علوی است

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی فسا از برگزاری ۱۰ عنوان برنامه فرهنگی مذهبی ویژه ماه محرم در این دانشگاه خبرداد وگفت مهم ترین آن پرسمان دانشجویی است که هدف اصلی آن پاسخگویی به شبهات عاشورا است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام عابدی اجرای برنامه فرهنگی پرسمان دانشجویی را یکی از موضوعات مهم ویژه محرم دانست واظهار داشت سعی داریم با استفاده از کرسی های هم اندیشی و پاسخگویی به شبهات عاشورایی،فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را زنده نگه داریم و ابهاماتی که در ذهن دانشجو شکل گرفته را با استفاده از کارشناسان مذهبی پاسخگوی سئوالات دانشجویان باشیم.

وی با بیان اینکه در این ایام برنامه ریزی شده که ۱۰ عنوان برنامه فرهنگی ومذهبی در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شود گفت: هم اندیشی اساتید با موضوع جهاد تبیین، پرسمان دانشجویی،زیارت عاشورا ومسابقه مصباح الهدی مهم ترین برنامه های دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی فسا است که تمامی این برنامه ها در حال برگزاری است.

حجت الاسلام عابدی مهم ترین هدف برگزاری این برنامه ها را ترویج معارف حسینی و معارف علوی است که تاکید مقام معظم رهبری است تلاش داریم با استفاده از جامعه دانشجویی و اساتید این دانشگاه توصیه رهبری را اجرایی کنیم.

به عقیده وی باید فرهنگ حسینی را که اشاعه جلوه‌های ایثار و امر به معروف ونهی از منکر است پررنگ‌تر کنیم زیرا یکی از نیازهای امروز جامعه زنده نگه داشتن فرهنگ حسینی و امر به معروف و نهی از منکر است، ضروری است نسبت به نیاز امروز جامعه فرهنگ‌سازی شود.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی فسا با اشاره به فعالیت مداحان و مبلغان در ترویج فرهنگ اسلامی و مذهبی بیان کرد: چنانچه این افراد بتوانند دراین ایام در کنار سوگواری‌های حسینی منکرهای امروز جامعه و وظایفی را که نسبت به یکدیگر داریم اطلاع‌رسانی کنند می‌توانیم در نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی گام برداریم.

کلمات کلیدی