معاون نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های فارس تاکید کرد:

مستمر بودن نقش مشاوره در ازدواج دانشجویی

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس با اشاره به ارائه خدمات در ستاد ازدواج دانشجویی استان گفت:امروزه نیاز است بسته‌های مناسب آموزشی و خدماتی در ستاد ازدواج دانشجویی تعریف شود تا دانشجویان برای این مهم خداپسندانه تشویق شوند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت‌الاسلام مرتضی کوهی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس در جلسه هم‌اندیشی راه‌های اجرای طرح ازدواج دانشجویی در استان اظهار داشت:امروزه نیاز جامعه بر این است مسئولان امر برای تداوم امر ازدواج ارائه آموزشی بسته‌های طولانی‌مدت کنند و همچنین در کنار آن به موضوع ازدواج آسان بیشتر توجه کنند.

این استاد دانشگاه با یادآوری اینکه بر اساس آمارها در ایام کرونا آمار ازدواج به نسبت سال‌های گذشته افزایش یافت افزود: مهم‌ترین دلیل این موضوع پرهیز از هزینه‌های اضافی باعث شد جوانان بتوانند به دلیل محدودیت‌های کرونا از خرج‌های اضافه دوری کنند و همین امر موجب شد آمار ازدواج افزایش یابد.

وی در خصوص طرح‌های بهار نکو برای پیشگیری از طلاق عنوان کرد: آمارها نشان داده در استان فارس به‌واسطه اجرای طرح‌های بهار نکو که برای زوج‌ها برگزارمی شود؛آمار طلاق در این استان کاهش‌یافته و به همین منظور متولی ارائه خدمات دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی باشد.

معاون سیاسی و فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس اضافه کرد: می‌طلبد طرح‌های آموزشی تنها به اختلافات زوجین محدود نشود بلکه در خصوص سبک زندگی، فرزند آوری و تاب‌آوری ادامه داشته باشد تا پیش از رسیدن به اختلاف، مهارت‌های زندگی و حل مسئله آموزش داده شود.

حجت‌الاسلام سجاد نیکخو مسئول ستاد نهاد رهبری در دانشگاه شیراز نیز گفت:نیاز است موضوعات جلسه دسته‌بندی و به‌صورت مصوب به‌تمامی دفاتر مربوطه ابلاغ شود.

وی ادامه داد:تولیت آستان احمدی و محمدی (ع) این آمادگی را دارد تا متولی بخشی از اقدامات ستاد ازدواج دانشجویی را بر عهده بگیرد.

کلمات کلیدی