به همت دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد:

جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت و کنترل بیماری کرونا در دانشگاه

دکتر حسینی کارنامی گفت: با توجه نیاز جامعه به فضای معنوی و لزوم ترویج فرهنگ عاشورایی ما همه علاقمند به خاندان اهل البیت هستیم و خود را مدیون خون پاک سید الشهدا میدانیم وخود را موظف به ترویج فرهنگ عاشورایی میدانیم و لذا بجد خواستار برپایی مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام با حفظ پروتکلهای بهداشتی هستیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، برگزاری جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت و کنترل بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مازندران جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت و کنترل بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی مازندران با حضور دکتر حسینی کارنامی مسئول نهاد رهبری . دکتر غلامی رئیس دانشگاه و دیگر اعضاء ستاد در سالن قلم این دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه دکتر حسینی کارنامی گفت: با توجه نیاز جامعه به فضای معنوی و لزوم ترویج فرهنگ عاشورایی ما همه علاقمند به خاندان اهل البیت هستیم و خود را مدیون خون پاک سید الشهدا میدانیم وخود را موظف به ترویج فرهنگ عاشورایی میدانیم و لذا بجد خواستار برپایی مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام با حفظ پروتکلهای بهداشتی هستیم.

وی همچنین افزود: میشود با پرهیز از سختگیریها و با حفظ پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی وبرپایی مراسم در فضای باز و پرهیز از مصرف غذای گرم در محوطه بسته تکایا مراسم عزاداریها را برگزار نمود.

در این جلسه دکتر غلامی با اشاره به افزایش مراجعات سرپایی به مراکز درمانی مازندران و قرارگیری در ماه های معنوی محرم و صفر و برگزاری مراسم و مناسبات مختلف گفت: توصیه ما این است که پروتکل‌های بهداشتی حتما در هیات های عزاداری رعایت شود و استفاده از ماسک به صورت مستمر جدی گرفته شود.

وی برگزاری هرگونه تجمع مذهبی و عزاداران را منوط به رعایت فاصله گذاری‌ها در بازه زمانی ۹۰ دقیقه‌ای دانست و افزود : برگزاری مراسم در اماکن مسقف در شهر‌های قرمز با ۳۰ درصد و در شهر‌های نارنجی و زرد با ۵۰ و ۷۰ درصد ظرفیت باید انجام شود.

دکتر غلامی بر لزوم تزریق دز چهارم واکسن کرونا برای پیشگیری از آسیب‌های کووید۱۹ تاکید ‌کرد.

در این جلسه موارد زیر مصوب گردید ۱-استقرار تیم های سیار واکسیناسیون در هیات های عزاداری توسط شبکه های بهداشت و درمان بعضی از شهرستان ها ۲- نظارت جدی مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها بر رعایت پروتکل های بهداشتی در هیات ها و مراسم عزاداری . ۳- تجلیل و قدردانی از مدیریت شبکه های بهداشت و درمان موفق در اجرای واکسیناسیون و کنترل پیک های ۵ ، ۶ و ۷

کلمات کلیدی