به همت دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد:

نشست دانشجویان فعال حوزه جهادی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سراسر کشور در ساری

حجت الاسلام دکتر حسینی کارنامی گفت: اگر فاعل از چنین انگیزه‌ای فارغ باشد، طبعا، «خود محوری» به میان آمده و «خودخواهی» و «غیر خود نخواهی» جانشین همه چیز می‌گردد و یک چنین انسان یا چنین روحیه‌ای از دامان و ددان بدتر بوده و مصدر شر و فتنه می‌باشد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، برگزاری نشست دانشجویان فعال حوزه جهادی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سراسر کشور در ساری نشست دانشجویان فعال حوزه جهادی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سراسر کشور باحضور دکتر حسینی کارنامی مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی و با حضور جمعی از مسئولین دانشگاهی در مجتمع خزراباد ساری برگزار شد.

در این جلسه مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر عمل صالح به عنوان یکی از اهداف قرآن کریم و سنت نبوی تاکید کرد و گفت: عمل صالح «عمل نیک در قرآن» در مواردی در مقابل «عمل سوء، فساد، سیئه ظلم و فسق» قرار گرفته است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مازندران هدف از انجام عمل صالح را بالا بردن معنویت و تکامل روحی انسان دانسته و اضافه کرد: تکامل روحی در صورتی تحقق می‌پذیرد که عمل از هر نوع «خودخواهی» و «سودجویی» پیراسته گردد، و عشق به خدا و عشق به کسب رضایت او، انگیزه انسان شود؛ در این صورت است که «انسانیت» و «نفسانیت» نابود می‌گردد و عشق به کمال مطلق، سراسر روح انسان را فرا می‌گردد و تکامل، تحقق می‌پذیرد.

دکتر حسینی کارنامی همچنین گفت: اگر فاعل از چنین انگیزه‌ای فارغ باشد، طبعا، «خود محوری» به میان آمده و «خودخواهی» و «غیر خود نخواهی» جانشین همه چیز می‌گردد و یک چنین انسان یا چنین روحیه‌ای از دامان و ددان بدتر بوده و مصدر شر و فتنه می‌باشد.

وی در ادامه با اشاره به سخن استاد شهید مطهری در بیان مرز عمل‌های خالص و آلوده افزود: کار برای خود کردن، نفس ‌پرستی است؛ کار برای خلق کردن، بت‌پرستی است؛ کار برای خدا و خلق کردن، شرک و دوگانه‌پرستی است؛ کار خود و کار خلق را برای خدا کردن، توحید و خدا پرستی است...».

کلمات کلیدی