حجت‌الاسلام دکتر بیگی:

شهادت سردار سلیمانی سرآغاز اخراج آمریکا از منطقه می‌باشد و این تازه اول راه است

حجت الاسلام دکتر بیگی در ادامه بیان کرد: اگر امروز دشمنان ما از ما احتیاط می کنند درخلیج فارس و در منطقه و هر جا که حضور داریم همیشه سپاه را سردمدار میدانیم و سپاه لازمه ی اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، به مناسبت شهادت سردار سلیمانی و فرا رسدن هفته بصیرت همایش «بصیرت در مکتب سردار سلیمانی» با حضور فرماندهان محترم سپاه در قرارگاه حمزه سیدالشهدا س و سپاه شهدای استان و همچنین همسران و فرزندان شهدای مدافع حرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برگزار شد.

حجت الاسلام دکتر بیگی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی آذربایجان غربی در این مراسم گفت: امروز در این مجلس بسیار ارزشمند گرد هم آمده ایم تا در کنار هم یاد سردار عزیز اسلام، سردار سلیمانی ،همراهان ایشان و همه ی مدافعین حرم را گرامی بداریم و عهدی ببندیم تا ان شاالله شامل این آیه ی قرآنی قرار بگیریم که خداوند متعال در این آیه می فرماید ومنْ یطع اللّه والرّسول اگر کسی از خداوند و رسولش اطاعت کند در روز قیامت با شهدا و صدیقین و انبیاء الهی محشور خواهد شد پس اگر ما امروز راه سردار را ادامه بدهیم و راه مقاومت و شهدای جنگ تحمیلی را ادامه بدهیم مطمئن باشیم که با شهدا مشحور خواهیم شد با صدیقین و انبیای الهی چون این راه ، راه درست و مقدسی است و این یک وعده ی الهی است که: ما همیشه پیروز خواهیم شد شهادت سردار سلیمانی سرآغاز اخراج آمریکا از منطقه می‌باشد و این تازه اول راه است.

حجت الاسلام دکتر بیگی در ادامه بیان کرد: اگر امروز دشمنان ما از ما احتیاط می کنند درخلیج فارس و در منطقه و هر جا که حضور داریم همیشه سپاه را سردمدار میدانیم و سپاه لازمه ی اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی در پایان گفت: در ادامه انشالله استفاده خواهیم کرد از بیانات بزرگواران فقط من سوالی که در ذهن شما ایجاد میکنم این است که اگر سپاه قدس و فرماندهی سردار سلیمانی در قضیه مقابله با داعش و کفر نبود در حال حاظر منطقه در چه وضعی بود؟ کشور ایران در چه وضعیتی بود؟ و کشور های مسلمان در چه وضعیتی به سر می بردند ؟ به اینها اگر توجه قابلی بشود مطمئناً پی خواهیم برد که سپاه قدس یعنی چه و خدمات سپاه در این زمینه چه بوده اس.

در ادامه سردار سرتیپ پاسدار محمدتقی اوصانلو با بیان اینکه محافظه‌کاری در مرام و عمل حاج قاسم سلیمانی وجود نداشت، اظهار کرد: محافظه‌کار نبودن ویژگی بارز اخلاص این شهید بوده و اعتماد مردم را جلب کرد.

وی با تأکید بر اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی ترس نداشتن را از امام خمینی(ره) به عاریت گرفته بود، گفت: نتیجه محافظه‌کارانه عمل نکردن پیدایش مکتب و روحیه جهادی است که در وجود حاج قاسم سلیمانی نمود پیدا کرد.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا با بیان اینکه محافظه‌کارانه عمل کردن یکی از مشکلات کنونی کشور است، عنوان کرد: در مذاکرات هشت ساله دولت قبل نتیجه اینگونه عملکرد دست نیافتن به موفقیت بود؛ چراکه روحیه جهادی را از بین می‌برد.

سردار اوصانلو با تأکید بر اینکه شهید سلیمانی تحت هیچ شرایطی از مرگ هراسی نداشت، اضافه کرد: دشمن همواره از شخصیت معنوی والامقامی مانند شهید سلیمانی که ترس از مرگ برایش بی‌معنا بود، بیم داشت و سرانجام نیز با تکیه بر همین ترس با دستور رئیس جهمور آمریکا حاج قاسم را به شهادت رساند.

وی یادآور شد: شهید سلیمانی همه را در یک قالب یعنی جمهوری اسلامی می‌دید و کسی را جدا از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تصور نمی‌کرد، مگر اینکه آن شخص خود را جدای از نظام و انقلاب می‌پنداشت.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی انسان مبارزی بود که با تمام وجود برای استقلال کشور و دفاع از ناموس این سرزمین و اسلام مبارزه کرد، تبیین کرد: این موجب شد که حاج قاسم برای همیشه ماندگار باشد و نتیجه نفوذ شهید سلیمانی در دل‌ها حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر مطهر این سردار رشید بود.

سردار اوصانلو با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی به کابوسی برای دشمنان اسلام تبدیل شده بود، افزود: آمریکایی‌ها هرکجا پا می‌گذاشتند، قبل از خود متوجه حضور سردار شهید سلیمانی در آنجا می‌شدند و این برای دشمنان بسیار سخت و غیرقابل باور بود.

وی به نقش محوری شهید سلیمانی در مبارزه با تروریسم و تکفیری‌ها اشاره کرد و گفت: نقش حاج قاسم در پیروزی‌های جبهه مقاومت و مبارزه با استکبار جهانی، صهونیسم بین‌الملل و ارتجاع منطقه یک نقش اثرگذار است که موجب شد خلافت خودخوانده گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه از بین برود و از حاج قاسم به‌عنوان نمادی از مبارزه با تروریسم در جهان یاد شود.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا با تأکید بر اینکه یکی از نقش‌آفرینی‌های پررنگ و مؤثر سردار شهید سلیمانی در دوران حیات پربرکتش، خنثی‌سازی نقشه آمریکا برای برکناری بشار اسد رئیس جمهور سوریه و ایجاد خاورمیانه جدید بود، گفت: سردار سلیمانی تمام دوستداران جبهه مقاومت را از سراسر جهان گرد آورد و با تشکیل بسیج جهانی در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کرد.

اوصانلو با اشاره بر اینکه شهید سلیمانی هم یک نظامی و هم دیپلماتی آگاه به فنون دیپلماسی بود، گفت: حاج قاسم در چارچوب نگاه راهبردی یک نظامی حرفه‌ای و یک سیاستمدار فهیم و بصیر بود و این مهم نقش بسزایی در پیشبرد اهداف نظام اسلامی ایفا می‌کرد.

وی با تأکید بر اهمیت جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس در نگاه حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: حاج قاسم از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در حال جهاد بود، جهاد برای برقراری صلح و آرامش در جامعه اسلامی، چه زمانی که در درگیری با منافقان نقش‌آفرینی می‌کرد و چه زمانی که در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از میهن می‌جنگید و همواره تأکید می‌کرد ما هرچه داریم از دفاع مقدس است.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا با بیان اینکه اوج عاقبت به خیری نائل شدن به شهادت است، توضیح داد: حاج قاسم به آرزوی دیرین خود یعنی شهادت دست پیدا کرد. دکلمه‌خوانی دختران شهدا، مداحی و عزاداری در رثای حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها از دیگر برنامه‌های این مراسم بود و در پایان از فرزندان شهدای مدافع حرم تجلیل شد.

کلمات کلیدی