حجت ‌الاسلام جواد نیری:

رگ دینداری و انقلابی گری در دانشگاه شیراز مشهود است

سرپرست دانشگاه شیراز گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه در ترویج باورهای دینی در جامعه دانشگاهی نقش مهمی دارد و دانشجویان به عنوان نسل جوان کشور باید از باورهای دینی قوی برخوردار باشند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، محمد مؤذنی در آیین تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه شیراز، گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز چهار مسئولیت مهم دارد که ترویج باورهای دینی در جامعه دانشگاهی از مهمترین آنهاست.

وی افزود: فاصله گرفتن از باورها و ارزش‌های دینی باعث مشکلات مختلفی در جامعه می‌شود و معتقدیم ترویج باورهای دینی می تواند مشکلات اقتصادی را حل می‌کند و فساد، اختلاص و ... در پی این باورها کاهش می‌یابد.

سرپرست دانشگاه شیراز اضافه کرد: دانشجویان به عنوان نسل جوان کشور باید از باورهای دینی قوی برخوردار باشند و وظیفه دوم این نهاد ایجاد انگیزه و نشاط برای انجام رسالت‌های ذاتی جامعه دانشگاهیان است تا با این نشاط بتوانند برنامه‌های خود را عملیاتی کنند.

موذنی تاکید کرد: وظیفه سوم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز، نظارت، هدایت و حمایت از برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه است و در دانشگاه شیراز، ماهیت فرهنگی غنی وجود دارد که باید به بهترین شکل انجمن‌ها و نشریه‌های دانشجویی ومورد حمایت و هدایت قرار بگیرند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز نیز در این مراسم گفت: رگه دینداری و انقلابی گری در دانشگاه شیراز مشهود است.

حجت ‌الاسلام جواد نیری گفت: در مدت فعالیت خود در دانشگاه شیراز شاهد تعامل و عملکرد مطلوب مسئولان دانشگاه شیراز و مدیران این دانشگاه بوده‌ام و رگه دینداری و انقلابی گری در این دانشگاه مشهود است.

وی ادامه داد: فعالیت و تلاش در مجموعه‌های که منصوب به نهاد مقام معظم رهبری است مایه مباهات است و دانشگاه شیراز دارالعلم است که برای فعالیت در آن افتخار می‌کنم.

مسئول پیشین دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز افزود: روسای دانشگاه شیراز در دوره‌های مختلف با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز همواره همکاری مطلوبی داشته‌اند و استفاده از ذخائر و ظرفیت‌های دانشگاه و برگزاری دوره‌های مدیریت عاطفی به صورت کشوری و ... حاصل این تعامل است.

نیری همچنین با تبریک به حجت‌الاسلام نیکخو به عنوان مسئول جدید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز بیان کرد: امیدواریم در این سمت شاهد موفقیت ایشان باشیم و تمام نیروهای این نهاد همواره با دل و جان پای کار هستند و اکران اولین مستند «عمار» توسط این نهاد حائز دریافت جایزه شده است که از اقدامات فرهنگی مطلوب این نهاد است. وی گفت: امیدواریم ارتباط نهاد با دانشگاه روز به روز بهتر شود و در سال های اخیر فضای مکانی این نهاد در دانشگاه شیراز پیشرفت خوبی داشته و امیدواریم امور فرهنگی روز به روز افزایش یابد.

حجت‌الاسلام نیری ادامه داد: مکتب شهید سلیمانی در صداقت و اخلاص خلاصه می‌شود و در خدمت کردن در هر جایگاهی باید صداقت و اخلاص وجود داشته باشد و هر چه خالص تر باشیم، موفق تر خواهیم بود و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز در کمک‌های مومنانه این اخلاص را به کار گرفت.

کلمات کلیدی

تصاویر