چهارشنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٢٢٣١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١ دی ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا:
تدوین برنامه‌ای برای رفع موانع ازدواج دانشجویی
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از پیگیری این نهاد برای تصویب برنامه‌ای جهت رفع موانع ازدواج دانشجویی خبر داد و گفت: این برنامه گامی در جهت رفع موانع و فرهنگسازی هرچه بیشتر ازدواج دانشجویی است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا، با اشاره به برنامه جامع خانواده اظهار کرد: این برنامه جهت رفع موانع ازدواج دانشجویی است. اکنون در حال پیگیری تصویب برنامه از نهادهای ذی‌ربط هستیم و چندین سند برای این برنامه تدوین‌شده است؛ بخشی از آن برای ارائه به شورای عالی انقلاب فرهنگی و بخشی از آن نیز برای ارائه به شورای اجتماعی وزارت کشور است.

وی با بیان اینکه استقبال دانشجویان از ازدواج هم‌زمان با تحصیل افزایش‌یافته است، افزود: در این زمینه گاهی موانع اقتصادی مانند مشکل مسکن و درآمد و گاهی موانع ذهنی ازجمله تصورات نادرست دانشجویان یا خانواده‌ها از تشکیل زندگی وجود دارد که نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در تلاش است «برنامه جامع خانواده» را ارائه کند. برنامه جامع خانواده گامی در جهت رفع موانع و فرهنگ‌سازی هرچه بیشتر ازدواج دانشجویی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در خصوص «طرح ملی هم‌سفر تا بهشت» نیز گفت: تشرف دانشجویان به حرم امام رضا(ع) و پیمان بستن در محضر ایشان از دلایل برکت و پایداری ازدواج‌های دانشجویی است. آمار طلاق در ازدواج‌های دانشجویی با فاصله قابل‌توجهی نسبت به سایر ازدواج‌ها، کمتر از ۶درصد است.

وی ادامه داد: ما پیگیر خواهیم بود تا سفر عمره نیز راه‌اندازی شود. متولی اصلی عمره سازمان حج و زیارت است و ما منتظر خبرهای قطعی آنان هستیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو