يکشنبه ٢٩ دی ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٠٤٢٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در سی و سومین همایش بین‌المللی وحدت اسلامی:
دانشجویان جهان اسلام شایسته پرچمداری مبارزه با نظام سلطه هستند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: از بین یک و نیم میلیارد مسلمان، دانشجویان جهان اسلام می‌توانند با وحدت و تفکری واحد، پرچمدار مبارزه با نظام سلطه به خصوص آمریکا و عوامل آن شوند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در مجمع دانشجویان جهان اسلام در سی و سومین همایش بین‌المللی وحدت اسلامی گفت: جهان اسلام در عصر حاضر با  مسائلی درگیر است که هم می‌تواند سبب بهبود جایگاه آن شود و هم با تهدیدهایی روبه‌رو است که اگر مدیریت نشود می‌تواند به پیکره جهان اسلام ضربه بزند.

وی گفت: از طرفی شاهد بیداری بیشتر کشورها حتی اروپا در مبارزه علیه نظام سلطه با سردمداری آمریکا هستیم که نهضت جلیقه زردها علیه این نظام سلطه نمونه آن است و دانشجویان مسلمان جهان اسلام می‌توانند در راه مبارزه با نظام سلطه پرچمدار شوند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد:‌ جمعیت یک و نیم میلیاردی جهان اسلام دارای انگیزه و توانایی اثر گذاری در جهان است و در کنار منابع طبیعی، موقعیت‌های خاص سرزمینی و تسلط به شاهراه‌های دنیا ظرفیتی است که خداوند در اختیار مسلمانان جهان اسلام قرار داده تا در ادامه راه پیامبران الهی بتوانند اثرگذار شوند.

وی گفت: شعار دین ما وحدت است و خداوند همه امت مسلمان را یکسان دانسته است، اما در جهان اسلام شاهد زخم‌هایی از جانب نظام سلطه هستیم که دلیل آن نبود وحدت بین مسلمانان است.

رستمی افزود:‌ زخمی دیگر نیز که از انگلیس به جا مانده و نظام سلطه آمریکا آن را تداوم بخشیده، موضوع فلسطین است. موضوع دیگر یمن است که سبب آلام و دردهای ملت مقاوم یمن به دلیل مداخله بیگانگان و سکوت جوامع بین الملل شده است.

وی با اشاره به وضعیت کشمیر و میانمار به عنوان دو نمونه از رنج‌های مسلمانان جهان اسلام بیان کرد: دردهایی که در این نواحی مسلمان‌نشین وجود دارد، به دلیل بی توجهی جهان اسلام است که هنوز حمایت خوبی از آنها صورت نگرفته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با اشاره به بسیج جامعه مسلمانان، گفت: این بسیج باید تمدن بزرگ اسلام را به جایگاه واقعی خود برساند. مسلمانان در مقطعی نشان دادند که می‌توانند طلایه‌دار خیزش باشند و این شایستگی را مسلمانان و دانشجویان دارند؛ زیرا جریان علمی و آگاه و بیدار و مسلط دانشجویی توانایی پرچمداری را دارد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد:‌ یکی از ضرورت‌ها در این راه تشکیل اتحادیه دانشجویان جهان اسلام است تا همراه با شعار نشست سی و سوم با عنوان وحدت امت و دفاع از قدس شریف، بتوانند راهکارهای خود را در وحدت ارائه دهند.

گفتنی است، سی و سومین همایش بین‌المللی وحدت اسلامی  با حضور ۱۲۰ دانشجو از بیش از ۲۵ کشور دنیا در تهران در حال برگزاری است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو