چهارشنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٧٥٧٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در گردهمایی مدیران حراست دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و پارک‌های علم و فناوری:
دشمن با گردن‌کلفتی به غارتگری بین‌المللی روی آورده است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: دشمن با گردن‌کلفتی برای رسیدن به اهداف خود به غارتگری بین‌المللی روی آورده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در گردهمایی مدیران حراست دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و پارک‌های علم و فناوری (حراست اجتماعی) که در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار کرد: در خرمشهر، مدافعان شهر ۳۴ روز با کمترین تجهیزات در مقابل دشمن مقاومت کردند. صدام کشور کویت را با وجود ارتش و گارد و حمایت کشورهای غربی ظرف تنها سه روز تسخیر کرد؛ اما نتوانست ایران را شکست دهد.

وی ادامه داد: دست رزمندگان ایرانی خالی بود؛ اما نیروی دیگری به آنها قدرت و توان داد تا بتوانند مقابل دشمن ایستادگی کنند؛ همان‌طور که حضرت علی(ع) فرمودند: «قدرتی که درِ خیبر را کَند روحانی بود، نه جسمانی.»

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: هر که خود را در معرض عنایت خداوند قرار دهد، مورد لطف واقع می‌شود.

وی خطاب به مدیران حراست دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: شما وظیفه خطیری را بر عهده دارید. در حال حاضر در یکی از مهم‌ترین صحنه‌های مواجهه جمهوری اسلامی با نظام سلطه قرار داریم. نگاه سلطه در سال‌های ابتدایی انقلاب به جمهوری اسلامی از جنس سخت بود. به مرور رویکردها تغییر کرد و دشمن با روش‌های تهاجم فرهنگی علیه انقلاب اسلامی موضع گرفت، اکنون نیز با تحریم‌ها و فشار اقتصادی، سعی در ایجاد التهابات اجتماعی دارد؛ اما دشمن را عقب رانده و نقشه‌هایش را خنثی کرده‌ایم.

رستمی یادآور شد: دشمن، اراده مردم را هدف قرار داده است و دانشگاه‌ها نیز به دلیل حضور تعداد قابل توجهی از جوانان، نقش مهمی را در این زمینه ایفا می‌کنند. بهره‌گیری از فضای دانشگاهی برای ما بهترین فرصت محسوب می‌شود و مدیران جمهوری اسلامی نیز هر زمان با جریان دانشگاهی هم‌آوا شده‌اند، نتایج مثبتی گرفته‌اند.

وی در ادامه گفت: امروز در قله‌های مواجهه با نظام غرب قرار داریم و نوع تصمیم‌گیری و حرکت افراد جامعه و عکس‌العمل مناسب قطعاً می‌تواند به پیروزی منجر شود. مقام معظم رهبری در آخرین نشست با خبرگان، ۱۱ محور برای مواجهه با مشکل تبیین و هزینه چالش و سازش، عقلانیت انقلابی و غیره را مطرح کردند که بسیار راهگشاست.

رستمی تصریح کرد: همیشه با جریان غارتگر بین‌المللی دشمن روبرو بوده‌ایم که با گردن‌کلفتی سعی در رسیدن به اهداف خود دارند و حتی به دزدی دریایی نیز روی می‌آورند. از طرفی وقتی در کشوری علیه دولتی دیگر حکم دهند، رفتاری کاملاً خلاف مواضع حقوق بین‌المللی محسوب می‌شود؛ اما با گردن‌کلفتی حکم می‌دهند و اجرا می‌کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: مکانیزم مؤدبانه‌ای مورد انتظار غربی‌هاست که شامل ابراز نگرانی دیپلماتیک می‌شود؛ اما ضمیمه‌ای به نام اقتدار نیز وجود دارد که کشور برای دفاع از منافع خود باید نشان دهد. اگر مقتدر نباشیم، انتظار این‌که با مناسبات به ظاهر زیبای حقوق بین‌المللی بتوانیم از حق خود دفاع کنیم، بیهوده خواهد بود.

رستمی در ادامه گفت: نظام جمهوری اسلامی با اقتدار، دستاوردهای زیادی به همراه داشت که می‌تواند کتابی آموزشی برای افرادی باشد که می‌خواهند نظام غربی را بشناسند. اگر در مقابل نظام غرب، مقتدر عمل کنید و نشان دهید که توانمند هستید، به‌راحتی به حق خود می‌رسید.

وی افزود: مدعی هستیم که اقتدار امروز نظام جمهوری اسلامی، اقتداری است که دانشگاه و دانشگاهیان در اختیار مدافعان کشور قرار داده‌اند. البته دشمن نیز بی‌کار ننشته و برای پمپاژ ناامیدی، تردید و احساس بی‌هویتی بین جوانان تلاش می‌کند. همه ما در مقابل این اتفاقات مسئول هستیم و باید برای مواجهه با شیوه‌های جدید دشمن آماده باشیم. جامعه دانشگاهی باید مجاهدانه تلاش کند؛ چون مسئولیتی بسیار سنگین بر دوش دارد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تأکید کرد: باید بخش دانشمند و نخبه جامعه را تکریم کنیم و به نیازهای متفاوت آنها از جمله نیازهای معیشتی توجه کنیم تا جوانان نسبت به آینده نگران نباشند.

رستمی در پایان گفت: حراست اجتماعی به عنوان یکی از محورهای جدی مورد تأکید قرار دارد؛ اما نباید از جنبه‌های دیگر نیز غافل شد، چراکه توجه به تمام ابعاد حراست، امنیت‌آفرین خواهد بود. حراست دانشگاه از سرمایه‌های انسانی حاضر در دانشگاه، مراقبت می‌کند؛ چون دانشجویان نزد ما امانت هستند و باید به‌خوبی از آنها مواظبت کرد. همچنین از جریان عمومی دانشگاه انتظار می‌رود ارزش‌های اسلامی و ارزش‌های نظام دینی که نقطه کانونی اقتدار نظام اسلامی است، در فضای دانشگاهی مورد حفاظت قرار بگیرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو